Bloomberg, PlayStation 5’in Üretim Maliyetini Açıkladı

 Bloomberg, PlayStation 5’in Üretim Maliyetini Açıkladı

Bloomberg‘in yaptığı habere göre PlayStation 5‘in üretim maliyeti belli oldu. Habere göre PlayStation 5‘in sadece üretim maliyeti 450 dolar olarak açıklandı.

İlginizi Çekebilir: PlayStation 5’in Ortaya Çıkan ve Tanıtılan Özellikleri

Son günlerde en çok konuşulan teknolojik ürünlerden biri olan PlayStation 5’in fiyatı da oldukça çok merak ediliyordu. Fakat Bloomberg’in haberine göre PS5 ürünü için sevindirici bir haber çıkmadı. Bir çok oyuncu ve haber kaynağına göre 400-500 dolar arası bir fiyat ile satışa sunulacağı düşünülen yeni oyun konsolu PlayStation 5’in açıklanan üretim maliyeti, satış fiyatının daha yüksek olacağını da ortaya çıkardı.

Bloomberg’in açıkladığı rakamlara göre Sony PlayStation 5’in sadece üretim maliyeti 450 doları buluyor. Ayrıca rapora göre Sony, DRAM ve NAND flash bellek temininde sıkıntılar yaşıyor ve bu da üretim maliyetlerinde belirsizlik yaratıyor. Bu sorunlar nedeniyle yeni konsolda yer alması planlanan aynasız kamera özelliği de iptal edilmiş.

İlgili İçerik  Microsoft, Windows 7'yi Kaldırın Çağrısı Yaptı

Bloomberg’in açıkladığı üretim maliyeti henüz resmi veya onaylanmış bir bilgi olmasa da 2020 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülmesi planlanan PlayStation 5’in 500 dolardan aşağıya satılmayacağı düşünülüyor.

Sony, Playstation 5 Hakkında Bazı Söylentileri Doğruladı

PlayStation 5’in Doğrulanan Özellikleri


Sony‘nin, PlayStation 5 hakkında doğruladığı özelliklere bakılırsa ürün, 3 Boyutlu SesIşın İzlemeUltra Yüksek SSDDualShock 5 Gamepad gibi özellikler barındırıyor. PlayStation 5, 2020’nin CES fuarında tanıtılmasa da yeni logo ve bir kaç özelliği fuarda gösterilmişti. Bu özellikler arasında yukarıdaki tüm özellikler bulunuyor. PS 5’in en çok dikkat çeken özelliği ise “Işın İzleme Teknolojisi” oldu.

Sony, Playstation 5'in Bazı Özelliklerini Doğruladı
Sony’nin Paylaştığı Resmi Görsel

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın