Blackpink, Yeni Şarkısı ile YouTube Rekorunu Kırdı

Güney Koreli kız müzik grubu Blackpink, YouTube'un 24 saatlik izlenme rekorunu kırarak BTS'in bu konudaki rekorunu ele geçirdi.
 Blackpink, Yeni Şarkısı ile YouTube Rekorunu Kırdı

2016 yılında YG Entertainment tarafından kurulan ve dünyanın en çok sevilen müzik gruplarından olan Güney Koreli kız müzik grubu Blackpink, YouTube‘un rekorlarını alt üst ederek zirveye geçti. Jisoo, Jennie, Lisa ve Rosé adlı 4 üyeden oluşan Blackpink isimli müzik grubu, YouTube’da 40 milyona yakın abone ile bir çok sanatçı ve grubu geride bırakıyor.

Bunun yanında Blackpink grubunun bir çok parçası da YouTube’da izlenme rekorları kırıyor. Bunun son örneği de grubun yeni parçası olan “How You Like That” şarkısıyla yaşandı. Daha önce 1 milyar izlenmeyi geçen ve yaklaşan bir çok parçasıyla YouTube rekorları kıran Blackpink grubu, yeni şarkıları ile YouTube’un 24 saatlik en çok izlenme rekorunu da kırmış oldu.

Daha önce 24 sat içerisinde 45 milyondan fazla izlenme ile YouTube’un 24 saatlik izlenme rekorunu kıran Güney Koreli müzik grubu BTS, bu rekorunu Blackpink isimli gruba kaptırdı. Hem de rekor oldukça yüksek bir sayıyla yenilendi. Blackpink grubunun “How You Like That” adlı parçası 24 saat içerisinde 82 milyondan fazla izlenerek BTS’in rekorunu neredeyse 2’ye katladı.

İlgili İçerik  Deli Mi Ne Kanalına 1 Yıldan 3 Yıla Kadar Hapis İstemi
Blackpink, Yeni Şarkısı ile YouTube Rekorunu Kırdı

Ayrıca Güney Koreli müzik grubu Blackpink, BTS grubunun kullandığı “Big Hit Labels” adlı YouTube kanalının abonesini geride bırakırken, toplam izlenme sayısını da eşitledi. BTS YouTube kanalı 38,1 milyon aboneye sahipken, Blackpink’in abone sayısı 39,2 milyonu geride bıraktı. Ayrıca şuan 2 grubun da toplam izlenme sayısı 9,8 milyar. 30-40 Milyon izlenme ile BTS biraz daha önde.

Fakat 2 grubun da Güney Koreli olduğunu düşünürsek aralarında oldukça tatlı bir rekabet bulunuyor. 2 grup da Güney Kore müzik kültürünü (K-POP) tüm dünyaya tanıtmak için oldukça büyük bir katkıda bulunuyor. YouTube’un 24 saatlik izlenme rekoru, bundan sonra da uzun bir süre Güney Kore’de ve Blackpink grubunda kalacak gibi görünüyor.

Ayrıca Blackpink’in yeni parçası How You Like That 24 saat içerisinde 80 milyondan fazla dinlenirken, biz bu makaleyi hazırlarken de 126 milyon izlenme sayısını geride bıraktı. Henüz 2 gün önce yayınlanan şarkının izlenme sayısı bir süre daha oldukça yükselecek gibi görünüyor.

Blackpink – How You Like That

Bir önceki yazımız olan Cyberpunk 2077 Oynanış Videosu Yayınlandı (25 Dakika) başlıklı makalemizde Cyberpunk 2077 ve Oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın