Connect with us


Kripto Para

Bitcoin’in Değerini Geride Bırakan Kripto Para, Devasa Yükseliş Yaşadı

Yearn Finance isimli kripto para birimi, Bitcoin’in değerini geride bıraktı ve 1 günde neredeyse ikiye katlanarak kripto para dünyası için büyük bir rekor kırdı.

Zaman:

Tarih:

Bitcoin Değerini Geride Bırakan Yern, Devasa Yükseliş Yaşadı

Dikkat: Yatırım Tavsiyesi Değildir. Yalnızca haber amacıyla yayınlanmıştır.

Kripto Para piyasasının lideri konumunda olan Bitcoin, son zamanlarda yaşadığı yükseliş ile yatırımcıları oldukça mutlu ederken, Bitcoin dışında çok daha büyük bir başarı yakalayan bir kripto para birimi daha oldu. İlk zamanlarda 3 dolar olarak çıkış yapan Yearn, kısa bir süre içerisinde 10 bin kat, evet yanlış değil, 10.000 kat yükseliş yaşayarak 31.000 dolarlık değerlemeye ulaştı.

Bir süre önce Yearn’ın çıkış yaptığında 10 dolar yatıran birinin şimdi 100.000 dolara sahip olacağını söylesek oldukça doğru olur. İlk zamanlarda sadece hobi amaçlı bir kuruluş olarak karşımıza çıkan yearn.finance, şimdi devasa bir değere sahip kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. 3 dolar olarak çıkış yapan bu kripto para birim, 10 bin kat artış yaşayarak Bitcoin’i bile geride bırakmayı başardı. Şuan 11.600 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin, 31.000 dolara yakın seviyelerde işlem gören Yearn’ın fazlasıyla gerisinde kaldı.

Tabii ki Bitcoin’i büyük oranda katlayan bu kripto para biriminin bu derece yükselmesinin sebebi, piyasada yalnızca 30.000 tane olması. Yani Bitcoin 21 milyon adet olmasına rağmen 11.600 dolara ulaşırken, dünyada sadece 30 bin adet bulunan bu kripto paranın adeti 31.000 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Yearn, toplam piyasa değeri olarak Bitcoin’e yaklaşamasa da, bitcoin’den daha büyük oranda değerlenmesi sebebiyle son günlerin gözde kripto para birimi haline geldi.

Benzer içerik:  Facebook'un Libra Projesi Yatırımcılarını Kaybediyor
Bitcoin'in Değerini Geride Bırakan Kripto Para, Devasa Yükseliş Yaşadı Yearn Finance isimli kripto para birimi, Bitcoin'in değerini geride bıraktı ve 1 günde neredeyse ikiye katlanarak kripto para dünyası için büyük bir rekor kırdı.

1 TL’yi 10 Bin TL’ye ulaştıran bu kripto para birimi, birkaç gün önce 14.000 dolar seviyelerinde işlem görürken, şimdiyse 31.000 dolar seviyelerine ulaşmayı başardı. Fiyatı çok dalgalı olan bu kripto para birimi, şuanda 31.000 dolardan işlem görse de çok büyük oranlarda düşebilir veya yükselebilir. Saatler içerisinde 5-10 bin dolarlık dalgalanmalar yaşayan Yearn, 2 gün içerisinde kendisini ikiye katlayarak Bitcoin karşısında iyi bir yükseliş yaşadı.

Dilerseniz güncel kripto para ve teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir