Bitcoin İçin Büyük Tarih: Kasım 2021, Hedef 424.000 Dolar

 Bitcoin İçin Büyük Tarih: Kasım 2021, Hedef 424.000 Dolar

Kripto Para analisti Benjamin Cowen, YouTube üzerinden 20 haftalık hareketli ortalamayı incelediği bir video yayınladı. Videoya göre eğer Bitcoin‘in tarihteki hareketlenmeleri tekrar yaşanırsa 2021 Yılının Kasım Ayında 424 bin dolarlık bir zirveye ulaşılabilir.


İlginizi Çekebilir: 450 Milyon TL’lik Pizza – 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü

NOT: Haber başlığıdır, yatırım tavsiyesi değildir.

Benjamin Cowen‘ın YouTube’da yayınladığı 20 haftalık hareketli ortalama analiz videosu bir çok kripto para yatırımcısı tarafından dikkat çekti. Cowen’ın geçmişteki Bitcoin hareketlenmelerini ele aldığı videoda, Bitcoin’in son döngüde %5.000 (yüzde 5 bin) oranında büyüme sağladığı görünüyor. Bu büyüme, 20MA’nın ilk desteklenmesinden 97 hafta sonra meydana gelmiş ve Bitcoin zirveye ulaşmıştı. Eğer Bitcoin tarihindeki bu durum tekrarlanırsa, 2021 yılının Kasım ayında tam 424 bin dolarlık bir zirveye ulaşılması bekleniyor.

Bitcoin ve Blockchain Nedir? BTC ve BCH Arasındaki Farklar

Fakat bu rakamlar sadece Bitcoin’in tarihi ortalamalarını ele aldığımızda ortaya çıkıyor ve bir çok uzmana göre pek de mümkün görünmüyor. YouTube üzerinden analiz videosunu yayınlayan Benjamin Cowen, Bitcoin’in tekrardan %5.000’lik bir büyüme sağlayamayacağını öngördüğünü söylüyor. Fakat, %5.000’lik bir büyüme yaşanmasa da %1.000 – %1.500 arası bir büyüme yaşanabileceğini belirtiyor. Bitcoin tarihini analiz eden Cowen, tarihteki hareketlenmelerin arasında zaman farklılıklarının olduğunu ve bu döngülerin uzadığını belirtiyor. Yani Bitcoin’in zirveye ulaşması şuan için 2021-2022 yılından önce pek de mümkün görünmüyor.

İlgili İçerik  Brezilya Başkanının Oğlu, Twitch'den Sınırsız Banlandı

Daha önce ünlü yatırımcı ve milyarder Tim Draper, Bitcoin’in 2022 yılı içerisinde 250 bin dolarlık zirveye ulaşacağını öngördüğünü belirtmişti. Tim Draper, Web Teknoloji Zirvesinde yaptığı konuşmada şunları söylemişti;

“Bitcoin’in 2020 yılına kadar 250 bin dolarlık zirveye ulaşacağını düşünüyorum. İnanın, bu gerçekten olacak. Deli olduğunuzu düşünecekler fakat inanın, bu gerçekten olacak. Harika olacak. 2022 yılına kadar, belki de 2023 yılı içerisinde Bitcoin’in 250 bin dolar olacağı yönündeki tahminlerim kesinlikle sağlam, fakat bu seviyeye nasıl ulaşacağı konusunda henüz bir fikrim yok.”

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın