Bitcoin, 2 Ay Aranın Ardından 10 Bin Doları Aştı

Kripto para piyasasının lideri konumunda olan Bitcoin, yaklaşık olarak 2 aylık bir aranın ardından 10 bin dolarlık barajı tekrar aşmayı başardı.
 Bitcoin, 2 Ay Aranın Ardından 10 Bin Doları Aştı

Not: haber başlığıdır, yatırım tavsiyesi değildir.

2009-2010 yıllarında Satoshi Nakamoto tarafından ortaya atılan Bitcoin, o günden bugüne kadar binlerce kat değer kazanarak birçok kişiyi milyoner yapmayı başardı. Binlerce kat değerlenmesi ve milyonlarca kişiyi zengin etmesi sebebiyle dünya çapında büyük bir üne kavuşan Bitcoin, kripto para piyasasının da yükselişinde önderlerden biri oldu.

Bitcoin’in kripto para piyasasına liderlik etmesi, kripto para piyasasına büyük bir ün kavuşturdu ve dünya çapında milyonlarca kişi kripto paralara yatırım yapmaya başladı. Bu da kripto paralardaki yükselişin önüne geçilememesine sebep oldu. Birçok kripto para/altcoin birimi son dönemlerde iyi bir artış gösterirken, Bitcoin’de işler biraz durgundu. Yaklaşık 2 ay önce 10 bin dolarına çıkan Bitcoin, bu barajdan ekilerek 2 ay boyunca 9 bin dolar bandında kalmıştı.

Son günlerde gelen yükseliş, Bitcoin’in yeniden 10 bin dolar bandını geçmesine yardımcı oldu. Haziran ayının başlarından itibaren ilk kez 10 bin dolar bandını gören Bitcoin yatırımcısını da sevindirdi. 27 Haziran’da, yani tam 1 ay önce 9.000 dolar değerinde olan 1 Bitcoin, 27 Temmuz, yani bugün itibarıyla baktığımızda 10.235 dolarlık fiyatıyla karşımıza çıkıyor. 1 Bitcoin’in 10.235 doları aşması da tabii ki herkesin ilgisini çeken bir durum.

İlgili İçerik  İnternetten Para Kazanmanın En İyi Yolları!
Bitcoin, 2 Ay Aranın Ardından 10 Bin Doları Aştı

Son zamanlarda hem ülkemizde, hem de tüm dünyada kripto paralara karşı ilgi yoğun. İnsanlar özellikle covid-19 salgını sürecinde dijitale yönlenirken, dijital para birimlerini de araştırmaya koyuluyor. Birçok insanın ilgisini çeken Bitcoin, kripto para piyasasının ve haliyle kendisinin de değer kazanmasını sağlıyor.

Bu duruma baktığımızda covid-19 salgınının kripto paraları pek de etkilemediğini görüyoruz. Aksine küresel piyasaların etkilenmesi, kripto paraların da değer kazanmasını sağlayabiliyor.

Dilerseniz güncel teknoloji haberleri için “kitle.net” web sitemizi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın