Bitcoin 1 Ayda %125 Yükselerek Tekrar 9,500 Dolara Ulaştı

 Bitcoin 1 Ayda %125 Yükselerek Tekrar 9,500 Dolara Ulaştı

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz aylardaki düşüşten sonra tekrar eski yerine gelmek üzere. Mart ayında 4,000 dolara kadar düşen Bitcoin, geçtiğimiz saatlerde 9,500 dolara yükseldi.


İlginizi Çekebilir: Bitcoin ve Blockchain Nedir ve Farkları Nelerdir

Not: Haber başlığıdır, yatırım tavsiyesi değildir.

Lider kripto para birimi Bitcoin, son günlerde yaşadığı yükselmelerle yatırımcılarını oldukça sevindirdi. Geçtiğimiz ay 4,000 dolara kadar düşerek bir çok yatırımcıyı iflasın eşiğine getiren lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz aya göre %125 yükselerek 9,500 dolar bandına ulaştı.

Önümüzdeki Mayıs ayı içerisinde geleceği düşünülen yarılanma, yatırımcılar tarafından merakla bekleniyordu. Bir çok analist, bu yarılanmanın Bitcoin fiyatını zirveye ulaştıracağını düşünüyordu. Henüz yarılanma gelmemiş olsa da, yarılanma zamanın çok az bir süre kala bugün Bitcoin oldukça yüksek bir fiyata ulaştı.

Sadece son 24 saatte %18’lik büyüme yaşayan Bitcoin, bazı analistlerin de ilgisini çekti. Hong Kong merkezli kripto para platformu Kenetic’in kurucusu, Bitcoin 8 bin dolar değerini aştığında yeni hedefin 10 bin dolar olduğunu belirtmişti.

İlgili İçerik  Kripto Para & Bitcoin Piyasasının Çöküş Sebebi PlusToken Mi?

Bitcoin’in şuanki yükselişine bakılırsa Kenetic kurucusunun bu tahmini oldukça yerinde. Henüz halving öncesi çok yüksek bir yükseliş yaşayan Bitcoin, bir çok analiste göre önümüzdeki zamanlarda zirve görebilir.

Twitter hesabından açıklama yapa Don Alt isimli analist, böyle bir şeyin beklenmediğini ve ne olduğunu öğrenmek için ay kapanışını beklediklerini açıkladı.

Dilerseniz kripto para gelişmeleri ve güncel teknoloji haberlerini takip etmek için “kitle.net” web sitemize ücretsiz abone olabilir, bizi instagram’da @kitlegram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın