Bir Yerli Otomobil Daha! Vestel VEO Ne Zaman Üretilecek?

 Bir Yerli Otomobil Daha! Vestel VEO Ne Zaman Üretilecek?

Dün yapılan ve milyonlarca insan tarafından heyecanla canlı olarak takip edilen yerli otomobilimizin tanıtım etkinliğini dün web sitemize anlık olarak aktarmıştık.

[ilgiliMakale icerik_id=”2838″]

Tüm detaylarına web sitemizden ulaşabileceğiniz yerli otomobil tamamen elektrikli ve %51’i yerli olarak üretildi. Tanıtım etkinliği sırasında 5 farklı modelin 15 yıl içerisinde seri üretime başlanıp piyasaya sürüleceği söylenen yerli otomobiller, 2022 yılında 2 model olarak çıkış yapacak. C-Sedan ve C-SUV şeklinde 2 ayrı model olarak çıkış yapacak olan otomobiller sosyal medyada büyük ilgi topladı. Yerli otomobiller bir çok kişi tarafından fazlasıyla beğenildi ve desteklendi.

Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü

1961 yılında Türkiye’nin ilk yerli otomobili olacak olan Devrim adlı otomobilimiz seri üretime geçememiş ve yerli otomobil hayalimizi gerçekleştirememişti. Fakat şimdi bu projeye oldukça uzman kişiler tarafından odaklanılmış durumda. Proje, 2021 yılında Bursa, Gemlik’de açılacak olan fabrikada geliştirilecek. Yılda 175 bin üretim yapılması beklenen fabrikada 4.300’den fazla kişi istihdam edecek.

18 aydır geliştirilme sürecinde olan otomobiller 27 Aralık 2019 tarihinde tanıtıldı ve meraklılarının beklentisini iyi bir şekilde karşıladı. Sırada ise bir yerli otomobil daha var!

Fakat bu sefer tamamen başka bir şirket tarafından. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “5 Babayiğit” olarak adlandırılan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun yerli otomobil projesi dışında bir proje daha var. O proje ise geçtiğimiz yıllarda patent başvurusu yapılan “Vestel Veo” yerli otomobili…

İlgili İçerik  Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi!

İkinci Yerli Otomobil: Vestel VEO

Vestel Veo Görüntüleri
Vestel Veo Görüntüleri

Ülkemize destek olması amaçlı üretilen ve gururumuz olan yerli otomobiller son teknoloji parçalarla üretiliyor ve içerisinde en güncel teknoloji barındırılıyor. Özellikle elektrikli olması ve doğaya verdiği zararın minimuma indirilebilmesi en iyi özelliklerinden birisi. Ayrıca hem bu bağlamda yurtdışına çıkan para azalacak hem de yerli otomobil yurtdışında da satılarak ülkemize katkı sağlayacak.

İlk yerli otomobilimizin üreticisi olan TOG Grubu(TOGG)’nu ikinci olarak da Vestel takip edebilir. Vestel, geçtiğimiz yıl yaptığı patent başvurusunda bir aracın tasarımını ve ismini patentlemişti. 07.09.2018 tarihli patent başvurusunun güncel durumu bilinmiyor fakat Vestel’in de yeni yerli otomobili tanıtması bir çok kişi tarafından bekleniyor.

Vestel Veo’da üretildiğinde tamamen elektrikli olacak ve bir çok teknolojik özelliğe sahip olacak.

Vestel‘in patentlediği Veo isimli araç futuristik bir görüntüye sahip.

Vestel Veo Görüntüleri;

Vestel Veo Görüntüleri
Vestel Veo Görüntüleri
Vestel Veo Görüntüleri

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın