Connect with us


Sosyal Medya

Bir Ülke Daha TikTok’u Yasakladı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformunu yasaklayan ülkeler arasına bir yenisi daha eklendi. Pakistan, TikTok’u ülke genelinde yasakladı.

Zaman:

Tarih:

Bir Ülke Daha TikTok'u Yasakladı Dünyanın en büyük sosyal medya platformunu yasaklayan ülkeler arasına bir yenisi daha eklendi. Pakistan, TikTok'u ülke genelinde yasakladı.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan ve özellikle gençler arasında oldukça sevilen TikTok, son zamanlarda birçok ülkede hedef haline geldi. İlk ortaya çıktığı zamanlardan beri milyonlarca kişinin eleştirileriyle karşılaşan TikTok, bir türlü kendini sevdiremedi ve birçok kez engellenme ihtimaliyle karşı karşıya geldi.

Yüz milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu TikTok, ilk olarak en çok kullanıcısının olduğu Hindistan’da ülke genelinde yasaklandı. Hindistan’da 100 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan TikTok, ülkede yasaklanmasıyla büyük bir darbe aldı. Sonra TikTok’u en çok kullanan diğer ülke olan ABD’de yasaklanma ihtimali oldukça yükseldi ve ABD’nin TikTok’u yasaklayacağı haberleri gündemden uzun bir süre düşmedi.

ABD’de TikTok’un yasaklanacağı uzun bir süredir konuşulurken, ani bir darbe de Pakistan’dan geldi. TikTok kullanan hatırı sayılır miktarda vatandaşı bulunan Pakistan, aldığı bir karar ülke genelinde TikTok’u yasakladı. TikTok’a yine milyonlarca kullanıcı kaybettirecek olan bu karar, TikTok’a aynı zamanda maddi anlamda da zarar verebilecek gibi görünüyor.

Benzer içerik:  TikTok, Video Sınırını 3 Dakikaya Yükseltmek İçin Testlere Başladı
Bir Ülke Daha TikTok'u Yasakladı Dünyanın en büyük sosyal medya platformunu yasaklayan ülkeler arasına bir yenisi daha eklendi. Pakistan, TikTok'u ülke genelinde yasakladı.

Sosyal medya platformları arasında hızla yükselse de son dönemlerde birçok ülkede hedef haline gelen TikTok, Pakistan Telekomünikasyon Kurumu tarafından yapılan açıklamalara göre bugün de Pakistan’da engellendi. TikTok’un ahlaksız ve uygunsuz videoları engellemediğini belirten Pakistan Telekomünikasyon Kurumu, bu sebeple ülke genelinde erişim engeli uyguladıklarını açıkladı.

Kurum tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi: “Toplumun farklı kesimlerinden video paylaşım uygulaması TikTok’ta paylaşılan ahlaksız ve uygunsuz içeriğe yönelik gelen şikâyet sayılarından dolayı Pakistan Telekomünikasyon Kurumu, uygulamanın engellenmesi konusunda talimat yayımladı

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir