Connect with us


Dünya'dan Haberler

Bir Tesla, Sürücü Uyurken Otoyolda 150 KM Hızla İlerledi

Kanada’da bir Tesla otomobil, sürücüsü uyurken 150 km hıza çıktı. 100km hızla gidilmesi gereken yolda 150km giden Tesla’nın sürücüsüne ceza kesildi ve ehliyetine el koyuldu.

Zaman:

Tarih:

Bir Tesla, Sürücü Uyurken Otoyolda 150 KM Hızla İlerledi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık otomobiller de çok hızlı bir değişim yaşadı. Benzinli otomobillerden elektrikli otomobillere, sürülü otomobillerden sürücüsüz otomobillere çok hızlı bir geçiş yapıldı. Özellikle dünyanın en popüler elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla, son yıllarda otomobil pazarına çok hızlı bir şekilde girdi ve otomobil piyasasını adeta baştan sona değiştirdi.

Elektrikli otomobilleriyle dünya çapında büyük ilgi çeken Tesla, bununla birlikte otomatik pilot alanında da fark yarattı. Elektrikli otomobil modellerinin içerisine yollarda otomatik olarak gidebilen çok iyi bir sistemi entegre eden Tesla, yollarda sürücüsüz otomobilleri görmemizi sağladı. Fakat çok hızlı bir şekilde ortaya çıkan ve milyonlarca kişiye ulaşan bu otomobillerde bazen kuralların dışına da çıkıyor.

Kanada’da bir Tesla sürücüsü, otoyolda ilerlerken sürücü koltuğunda görünemedi ve o sırada da otomobil 150 km hıza kadar çıkarak otoyolda ilerledi. Normal otomobillerin ortalama 100km hızla ilerlediği otoyolda 150km giden bu Tesla, sürücüsünün de ceza yemesine sebep oldu. Ayrıca sürücü, otomobili otoyola sokup direksiyon başında olmadığı için de ceza yedi. The Guardian’da yer alan habere göre Polis, otoyolda bir aracın hız yaptığı ihbarını aldıklarını belirtti. İhbarın ardından ise polisler, sürücünün direksiyon başında olmadığını tespit etti.

Benzer içerik:  Netflix'e Rakip! HBO Max 2020'de Bomba Gibi Geliyor!
Bir Tesla, Sürücü Uyurken Otoyolda 150 KM Hızla İlerledi Kanada'da bir Tesla otomobil, sürücüsü uyurken 150 km hıza çıktı. 100km hızla gidilmesi gereken yolda 150km giden Tesla'nın sürücüsüne ceza kesildi ve ehliyetine el koyuldu.

150km hızla otoyolda ilerlerken direksiyon başında durmadığı ve uyuyakaldığı tespit edilen sürücü, hız yapmak ve tehlikeli araç kullanmak sebebiyle polis tarafından yargılanıyor. Normal araçların saatte 100 km hızla ilerlediği ve sınırın saatte 110 km olduğu yolda 150km hızla giden ve uyuyan otomobil sürücüsünün ehliyetine 24 saat boyunca el koyuldu. Kullanılan aracın modelinin ise Tesla Model S olduğu bildirildi.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir