Bir Hacker, Tesla Bilgisayarında Önemli Bir Güvenlik Açığı Buldu

 Bir Hacker, Tesla Bilgisayarında Önemli Bir Güvenlik Açığı Buldu

Bir alışveriş sitesinden ikinci el Tesla medya ünitesi satın alan GreenTheOnly isimli beyaz şapkalı bir hacker, bu cihazın eski kullanıcısının bilgilerine ulaştığını belirtti.


İlginizi Çekebilir: Tesla, İngilterede Elektrik Dağıtmak İçin Lisans Başvurusunda Bulundu

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla, oldukça ilginç bir suçlama ile karşımızda. Bir internet sitesinden ikinci el Tesla otomobilin medya ünitesini satın alan GreenTheOnly lakaplı beyaz şapkalı hacker, bu ünite ile bir takım çalışmalar yaptı. Hacker, çalışmaları sonucu bu ünitenin eski kullanıcısının bir çok bilgisini ele geçirdiğini belirtti.

Beyaz şapkalı hacker GreenTheOnly’nin bu açıklamaları, Tesla otomobil sahiplerini de oldukça karamsar bıraktı. Tesla’nın medyadaki verileri şifrelememesi, veya silme işlemi uygulamaması da ilginç karşılandı. İkinci el olarak bir internet sitesinden aldığı Tesla medya ünitesini inceleyen o hacker, içerisinde eski sahibinin e-postalarına, aramalarına, mesajlarına ve son olarak Wi-Fi şifrelerine ulaşmayı başardı.

İlgili İçerik  Çinli Bisiklet Girişimi Mobike'nin 205.000 Bisikleti Çalındı

Tesla, kendisine yöneltilen bu soru hakknda şuanlık bir açıklamada bulunmasa da CNBC‘nin yaptığı açıklamalara göre bu hacker, ilk defa Tesla ile ilgili bir iddia ortaya atmadı. CNBC, GreenTheOnly isimli beyaz şapkalı hacker’ın daha önce de Tesla ile ilgili iddialar ortaya attığını söyledi.

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla, ilerleyen günlerde konu hakkında açıklama getirebilir. Belki de Tesla otomobillerin medyası, ilerleyen günlerde şifreleme özelliği ve satışı yapıldığı halde otomatik silme işlemi yapabilir.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın