Connect with us


Kripto Para

“Bir Gün Tüm Dünya, Çin’in Resmi Kripto Parasını Kullanacak”

Çin’in resmi kripto para birimi DCEP, bu kripto para üzerinde çalışmalar yapan ve kripto paralar üzerinde iyi bir bilgiye sahip olan Chandler Guo’ya göre bir gün tüm dünyada kullanılacak.

Zaman:

Tarih:

"Bir Gün Tüm Dünya, Çin'in Resmi Kripto Parasını Kullanacak"

Dünyanın en kalabalık ve en güçlü ülkelerinden biri olarak karşımıza çıkan Çin, son zamanlarda kripto paraya en çok ilgi duyan ülkelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 1,5 milyarlık nüfusuyla ve dünyanın en büyük ticaret ülkesi olarak da karşımızda çıkan Çin’in vatandaşları, kripto paralara çok büyük bir ilgi duyuyor. Bu sebeple Çin, geçtiğimiz zamanlarda resmi olarak kendi kripto para birimini üretmeye karar vermişti.

Kendi kripto para birimi üzerinde bir süre çalışma yürüten Çin, Çin’in merkez bankası olan Çin Halk Bankasının üzerine bir kripto para birimi çıkarttı. Çin merkez bankası tarafından desteklenecek olan kripto para birimi DCEP olarak adlandırılmış ve ülkesi Çin’de büyük bir dikkat çekmişti.

2014 yılından beri Çin’in kendi kripto para birimini üretebilmesi adına çalışmalarını sürdüren, kripto para birimlerinin önemli isimlerinden biri olan Chandler Guo, Çin yerel yönetimi ile 2014 yıllarında ortaklık kurmuş ve hidroelektrik santralini enerji kaynağı olarak bu kripto para birimi için kullanmıştı. Çin’in resmi kripto para biriminde oldukça iyi katkıları bulunan Chandler Guo, DCEP adlı bu kripto para biriminin bir gün tüm dünyada kullanılacağını iddia eti.

DCEP, Bir Gün Herkes Tarafından Kullanılacak

"Bir Gün Tüm Dünya, Çin'in Resmi Kripto Parasını Kullanacak" Çin'in resmi kripto para birimi DCEP, bu kripto para üzerinde çalışmalar yapan ve kripto paralar üzerinde iyi bir bilgiye sahip olan Chandler Guo'ya göre bir gün tüm dünyada kullanılacak.

Çin’in para birimi olan Yuan’ın dijital versiyonu olan kripto para birimi DCEP için açıklamalarda bulunan Chandler Guo, “Bir gün dünyadaki herkes DCEP’i kullanacak” açıklamalarında bulundu. Çin dışındaki ülkelerde 39 milyon Çinlinin yaşadığına değinen Chandler Guo, bu kişilerin de DCEP kullanması halinde bu kripto para biriminin tüm dünyaya yayılacağını ve kısa sürede tüm dünyanın kripto para birimi olabileceğini söyledi.

Benzer içerik:  Escobar Inc, Apple'a 2,6 Milyar Dolarlık Dava Açtı

Tüm dünyadaki Çinliler üzerinden DCEP adlı Çin resmi kripto para biriminin yaygınlaşacağına değinen Guo, bu kripto para birimine fazlasıyla güveniyor. Fakat diğer yandan baktığımızda bu kripto para biriminin Çin merkez bankası tarafından üretilmesi ve sunulması, yatırımcıların da kaygılanmasına sebep oluyor. Çünkü yatırımcılar, bir ülke tarafından üretilen kripto paranın merkeziyetsiz olmayacağına inanıyor ve Çin’in kendilerini gözlemleyeceğine inanıyor. Bu da DCEP’in önündeki en büyük engel diyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir