Connect with us


Dijital Haberler

Bir Çocuk, Annesinin 150 Bin Liralık Birikimini Gizlice Twitch’te Bağışladı

Bir aile, yıllardır yaptıkları birikiminin küçük çocukları tarafından Twitch’te bağışlandığını görünce şok oldu. Küçük çocuk, 17 günde ailesinin 20 bin dolarını bağışladı.

Zaman:

Tarih:

Bir Çocuk, Annesinin 150 Bin TL Birikimini Twitch'te Harcadı

Canlı yayın platformu Twitch‘i büyük ihtimalle birçoğunuz biliyorsunuzdur. Burada binlerce yayıncı her an yayın yapıyor ve milyonlarca kişi de bu yayıncıları izleyerek eğlenceli vakitler geçirebiliyor. Özellikle covid-19 sürecinde karantinada kalan kişiler tarafından sıkça tercih edilen Twitch, büyük bir oranla çocuklar tarafından da tercih ediliyor. Platformdaki yayıncılar, izleyicilerden aldıkları bağışlar ile yayın hayatlarını sürdürüyor.

Yayıncılara iletilen bağışlarda hem isminiz ekranda görünüyor, hem de ilgili yayıncıya dilediğiniz mesajları iletebiliyorsunuz. Bu da birçok kişinin sevdiği yayıncıya bağış yapmasını ve iletişime geçmesini sağlıyor. Geçtiğimiz zamanlarda yine herkes gibi Twitch’te takılan bir çocuk, canı sıkılmış ve yayıncılara bağış atarak eğlenme kararı almış. Birçok yayıncıyı seçerek bağış yapmak isteyen çocuk, tabii ki ailesinin banka kartını kullanmış.

Annesinin yıllardır yaptığı 20 bin dolarlık birikimi 17 günde Twitch’te bağış atarak harcayan küçük çocuk, oldukça eğleniyordu. Ta ki bu durum ailesi tarafından fark edilene kadar. Günler sonra banka kartını kontrol eden küçük çocuğun annesi, hesabında 14-30 Haziran tarihleri arasında $19.870.94 dolarlık bir ödeme yapıldığını keşfetti. Küçük çocuk, 20 bin dolarlık, yani yaklaşık 150 Bin TL‘lik bu birikimi, milyonlarca takipçisi bulunan Tfue, Gorb, Ewokttv, Kurt Benkert, Meyers Leonard gibi yayıncılara bağışlamıştı.

Bir Çocuk, Annesinin 150 Bin Liralık Birikimini Gizlice Twitch'te Bağışladı Bir aile, yıllardır yaptıkları birikiminin küçük çocukları tarafından Twitch'te bağışlandığını görünce şok oldu. Küçük çocuk, 17 günde ailesinin 20 bin dolarını bağışladı.

Daha sonra yıllarca yaptığı bu birikimi geri almak isteyen anne, Twitch ile iletişime geçmek için yol aramaya başladı. Fakat bu yolda harcadığı çabanın büyük bölümü boşa gitmişti. Twitch’e ulaşabilmek adına her şeyi yapan anne, bir türlü ulaşmayı başaramadı. Büyük ihtimal Twitch tarafından geri ödeme e-postaları yok sayılıyordu.

Benzer içerik:  Taksiciler Odası Başkanı: Uber'e Tepki Vermekle Yanlış Yaptık

Bu durumda küçük çocuğun annesi, bu konuda çareyi bulabilmek adına sosyal medya platformu Reddit’e kayıt oldu. Bir Reddit kullanıcısı, küçük çocuğun annesine Twitch’in ödeme yöntemi olan Xsolla ile iletişime geçmesini önerdi. Anne ise hemen ödeme şirketiyle iletişime geçerek durumu bildirdi. Hemen geri dönüş yapan Xsolla, talihsiz anneye bir şart sunarak parayı geri ödeyeceğini belirtti.

Xsolla, yetkisiz ödemelere karşı banka hesabını kalıcı olarak kapatma şartıyla anneye parasını geri ödeyeceğini söyledi. Bu şartı hemen kabul eden anne, bu sürece kadar paranın büyük bir bölümünü geri aldı. Diğer bir yandan şartlar arasında çocuk için de bir öneride bulunulmuş. Küçük çocuk, günde maksimum 1 saat bilgisayarda oturmayı kabul etmiş. Ayrıca çocuğun çeşitli aktivitelere yönlendirilmesi ve spor yapması şartı koyulmuş.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, yeni haberlerimizden anında bildirim almak için ücretsiz abone olabilirsiniz.

Kaynak: https://dotesports.com/streaming/news/family-recovers-most-of-20000-lost-from-sons-secret-twitch-donations

2 Yorum

2 Comments

  1. Reiyzen

    12 Ağustos 2020 at 18:49

    Korunmamanın zararları.

  2. Muhammet

    14 Eylül 2020 at 23:32

    ljjasfgjkasdjfgjdkçfgklçl.mdfg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir