Bir Anne ve Hayatını Kaybeden Kızı, Yıllar Sonra Sanal Gerçeklikte Buluştu

 Bir Anne ve Hayatını Kaybeden Kızı, Yıllar Sonra Sanal Gerçeklikte Buluştu

Japonya‘da kızını kanser hastalığı yüzünden kaybeden bir anne, yıllar sonra sanal gerçeklikte kızıyla buluştu. YouTube üzerinden “Seninle Buluştum” başlığı ile yayınlanan video insanları duygulandırdı.


İlginizi Çekebilir: VR Teknolojisi, Genel Anestezinin Yerini Alabilir

Japonya’da 8 ayda tamamlandığı söylenen bir sanal gerçeklik projesi duygu dolu anlar yaşattı. 2006 yılında kızını 7 yaşındayken kanser sebebiyle kaybeden bir anne, 3 yılın ardından geçtiğimiz günlerde kızıyla buluştu. Sanal gerçeklik teknolojisi sayesinde, ölmeden önce kızıyla birlikte gezdiği parkta kızıyla buluşan Anne duygu dolu anlar yaşadı. YouTube’da yayınlanan video 2 günde 6 milyona yakın izlenme sayısına ve 100 bin’e yakın beğeniye ulaştı.

Gelişmiş sanal gerçeklik teknolojileri kullanılarak üretilen sanal gerçeklik videosu çok kaliteli görünmese de ortaya duygu dolu anlar çıkarttı. Ayrıca sanal gerçeklikte kızıyla buluşan anneye dokunsal bildirim verdiği düşünülen eldivenler de takıldı.

Ayrıca yeşil perde sayesinde sanal gerçeklikteki video ile anne’nin videosu birleştirildi ve YouTube’da yayınlandı. Anne ve kızının konuşmaları izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

İlgili İçerik  VR Teknolojisi Genel Anestezinin Yerini Alabilir!

Bir Annenin, Yıllar Sonra Sanal Gerçeklikte Ölen Kızıyla Buluştuğu Anlar (Duygusal Video)


Anne: … kızım neredesin?

Kız: Anne! Anneciğim? Anne, nerelerdeydin?

Anne: Ben mi? Ben her zaman-

Kız: Anne, beni düşünüyor muydun?

Anne: Her gün…

Kız: Anneciğim, seni çok özeldim.

Anne: Ben de seni çok özledim. Nayeon’um benim… İyi miydin? Annecik hep seni görmeyi istedi. Şu an iyisin Nayeon, değil mi? Güzel kızım benim… Anne sana sarılmayı çok özledi. Annen seni çok özledi.


Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın