Bill Gates, Microsoft Yönetim Kurulundan İstifa Etti

 Bill Gates, Microsoft Yönetim Kurulundan İstifa Etti

Dünyanın en zengin kişilerinden olan Microsoft kurucusu Bill Gates, yardım faaliyetlerine daha fazla zaman ayırabilmek için Microsoft yönetim kurulundan istifa etti.


İlginizi Çekebilir: Bill Gates, Corona Virüsü ile Mücadele Etmek İçin 100 Milyon Dolar Bağışladı

4 Nisan 1975 kuruluşlu Microsoft’un kurucusu ve kilit ismi olan Bill Gates, dünyanın en zengin kişilerinden olmakla birlikte yaptığı yardım faaliyetleriyle de oldukça tanınıyor. Geçtiğimiz zamanlarda corona virüsü için de 100 milyon dolarlık bir bağışta bulunan Gates, bu tür bağış ve yardım faaliyetlerini arttırmak ve daha çok alanda çalışabilmek için Microsoft yönetim kurulundan ayrıldığını açıkladı.

Bill Gates, Eşi Melinda Gates ile birlikte kurduğu yardım kuruluşu “Bill & Melinda Gates” vakfı ile bir çok alanda yardımda bulunuyor. Hem sağlık alanında hem de insani yardım alanlarında bir çok yardım ile ismini duyuran Gates, diğer milyarlerden farklı olarak kapitalist bir iş adamı izlenimi vermiyor. Microsoft isimli kuruluş ile dünyanın en zengin kişisi olan Gates, şimdi bu işi bırakarak kazandığı 103 Milyar doları yardım alanlarında harcamaya hazırlanıyor.

İlgili İçerik  YouTube, TikTok'a Benzer Özelliğini Test Ediyor

Şimdiye kadar kurduğu vakıf aracılığıyla 40 milyar dolarlık bir bağışta bulunan Gates, hayatının geri kalan kısmını bu vakıf ile yardım yaparak geçirecek.

Geçtiğimiz saatlerde konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bill Gates, Microsoft’un yeni yönetim kurulu üyelerine her zaman yardım edeceğini ve şirketi geliştirmeye yönelik her türlü bilgiyi sağlayacağını açıkladı.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın