Connect with us


Dijital Haberler

Bill Gates, Microsoft ve TikTok Anlaşması Hakkında Konuştu: “Zehirli Kadeh”

Microsoft’un kurucusu olan ünlü milyarder Bill Gates, Microsoft’un TikTok’u satın alacağı haberlerine yönelik yaptığı açıklamalarda, bu anlaşmanın tehlikeli olabileceğini belirtti.

Zaman:

Tarih:

Bill Gates, Microsoft'un TikTok'u Satın Almasını İstemiyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft‘un ünlü kurucusu Bill Gates, son günlerde sosyal medyanın gündemi haline gelen “Microsoft, TikTok’u Satın Mı Alıyor” haberleriyle ilgili yaptığı açıklamalarda oldukça karamsar konuştu. Bu anlaşmaya pek de iyi bakmayan Microsoft kurucusu Bill Gates, açıklamalarında bu anlaşmadan “zehirli kadeh” olarak bahsetti.

Microsoft her ne kadar dünyanın en büyük teknoloji ve yazılım şirketlerinden biri olsa da, birçok kişi onu satın aldığı yatırımları batırmakla suçluyor. Yazılım işinde en iyilerden biri olan Microsoft, satın aldığı yatırımların gidişatının iyi olmaması ve genellikle bu yatırımların batması sebebiyle birçok kişinin hedefi haline gelmişti. Şimdi ise şirketin TikTok‘u satın alacağı iddialarının konuşulmasıyla birlikte akıllarda bu soru soruldu.

Microsoft’un TikTok’u satın almasının ne kadar doğru olacağı, veya şirketin TikTok’u idare edip edemeyeceği sorusu sadece sosyal medyada da akıllara gelmedi. Microsoft’un ünlü kurucusu Bill Gates’in de aklına aynı soru geldi. Ünlü milyarder Bill Gates, sosyal medya alanına girmenin çok zor bir iş olabileceğini ve Microsoft için bunun çok zor olabileceğini belirtti. Gates, açıklamalarında “zehirli kadeh” olarak bahsettiği TikTok anlaşması için oldukça karamsar.

Bill Gates, Microsoft ve TikTok Anlaşması Hakkında Konuştu: "Zehirli Kadeh" Microsoft'un kurucusu olan ünlü milyarder Bill Gates, Microsoft'un TikTok'u satın alacağı haberlerine yönelik yaptığı açıklamalarda, bu anlaşmanın tehlikeli olabileceğini belirtti.

Bildiğiniz gibi Bill Gates, Microsoft’un yönetim kurulundan geçtiğimiz zamanlarda ayrılmıştı. Bu sebeple artık Microsoft, başka kişiler tarafından yönetiliyor. Bill Gates, bu durumda sadece şirkete öneriler vermekle yetiniyor. Fakat genel olarak baktığımızda Microsoft tarafı, bu anlaşma için oldukça sıcak bakıyor. “Bu anlaşma ile ne olacağını kimse bilemiyor, ama bu bir zehirli kadeh” açıklamasında bulunan Gates, Microsoft’un sosyal medya yönetmesi halinde belirli bir ekip ile burayı devamlı olarak kontrol etmesi, denetlemesi ve kullanıcıların memnuniyetini sağlaması gerektiğini belirtti.

Benzer içerik:  MIUI 12 Güncellemesi Alacak Xiaomi Modelleri Tam Liste

ABD Başkanı Donald Trump ise 15 Eylül’e kadar TikTok’un ABD bölümü ABD merkezli bir şirkete satılmazsa platformun yasaklanacağını belirtti. 80 milyon kullanıcı ile dünyanın en çok TikTok kullanan ülkesi olarak karşımıza çıkan ABD’de TikTok’un yasaklanması, platformun büyük bir kitleyi kaybedeceği anlamına geliyor. Çin tarafı ise konu hakkında yaptığı açıklamalarda “TikTok’u zorla satın alırlarsa misilleme yaparız” şeklinde konuşuyor. İlerleyen günlerde gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.

Konu ile ilgili diğer haberler;

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir