Connect with us


Dünya'dan Haberler

Bill Gates, Coronavirüs Haberlerinde En Büyük Hedef Oldu

Dünyanın en zengin 2. kişisi olan Microsoft kurucusu Bill Gates, corona virüsü ile ilgili komplo teorilerinde en büyük hedef oldu.

Zaman:

Tarih:

Bill Gates, Coronavirüs Haberlerinde En Büyük Hedef Oldu

Dünyanın en zengin 2. kişisi olan Microsoft kurucusu Bill Gates, corona virüsü ile ilgili komplo teorilerinde en büyük hedef oldu.


İlginizi Çekebilir: Coronavirüs’ü Bill Gates Yaratmış Olabilir Mi?

Geçtiğimiz zamanlarda kendi yardım kuruluşu “Bill & Melinda Gates Vakfı”na daha fazla zaman ayırabilmek ve yardım faaliyetlerini arttırabilmek adına Microsoft yönetim kurulundan istifa eden Bill Gates, corona virüsü aşısı için de yüz milyonlarca dolarlık projeler başlatmıştı. 7 farklı corona virüsü aşısını aynı anda denediklerini bildiren Bill Gates, bu testler aşamasında birkaç milyar doların da boşa gideceğini söylemişti. Ayrıca kendisi de 100 milyon doları bu testler için bağışlamıştı.

Tüm bunlar ve Bill Gates’in yıllar önce yaptığı açıklamalar, Gates’i komplo teorilerinin en büyük hedefi haline getirmişti. Gates, yıllar önce yaptığı açıklamalarda insanları savaşların değil, virüslerin öldüreceğini söylemişti. New York Times ve Zignal Labs’ın verilerine göre ilgili konuyla ilgili YouTube videoları, Mart ve Nisan ayında 5 milyondan fazla kez izlendi.

Bill Gates, Corona virüsü ile ilgili en popüler 2. komplo teorisi olan “Virüs 5G Teknolojisiyle Yayıldı” teorisini de geride bıraktı. %33’lük bir oranla bu teoriden daha büyük bir hedef haline gelen Gates, bir çok iddia ile karşı karşıya kaldı. Öyle ki ABD Başkanı Donald Trump’ın eski danışmanı olan Roger Stone, bir radyo programında Bill Gates’i hedef alarak şunları belirtmişti;

Bill Gates’in bu salgının yaratım ve yayılım sürecindeki rol oynayıp oynamadığı tartışmaya açık. Muhafazakâr arkadaşlarımın bazıları bunu saçma bulurken, bazıları da kesinlikle doğru buluyor. O (Gates) ve diğer küreselciler bunu, aşıları zorunlu hale getirmek ve insanlara mikroçip takmak için kullanıyor. Cesedimi çiğnemen lazım! Zorunlu aşı mı? İmkânı yok

Gates’i hedef alan komplo teorilerine ve Trump’ın eski danışmanı Roger Stone’a göre, Bill Gates’in buradaki amacının insanlara virüs yayıp daha sonra aşı olarak onlara zorunlu çip yerleştirmek olduğu söyleniyor.

Bu tür komplo teorilerinin şuanda kesinlikle doğruluğu bulunmuyor. Doğruluğu kanıtlanmayan bir iddia için kesinlikle hiçbir kişi hedef alınmamalı. Zaten bildiğiniz üzere Bill Gates, virüse karşı en çok çalışan kişilerden birisi.

Corona virüsü ile ilgili güncel haberlere “kitle.net” web sitemizden ulaşabilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine göz atabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (17.04.2020 – 15:30)


Wuhan'da Son Durum: 24 Saatte Sadece 1 Yeni Vaka
  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 2.165.500
  2. Etkin Vaka: 1.469.342
  3. Hayatını Kaybedenler: 145.705
  4. Kurtarılan Kişi: 550.453
  5. Türkiye: 65.461 etkin vaka – 1.643 ölüm
  6. İtalya: 106.899 etkin vaka – 22.260 ölüm
  7. Çin: 1.154 etkin vaka – 4.632 ölüm
  8. ABD: 585.765 etkin vaka – 34.784 ölüm
  9. İspanya: 93.696 etkin vaka – 19.575 ölüm

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel