Bill Gates, Corona Virüsü İçin 100 Milyon Dolar Bağışladı

 Bill Gates, Corona Virüsü İçin 100 Milyon Dolar Bağışladı

Dünyanın en zengin 2. kişisi ve Microsoft kurucusu olan Bill Gates, bir kuruluşun evde Corona Virüsü testi yaptığı projeye 100 milyon dolarlık destek bağışında bulundu.

İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberler (Sürekli Güncel)


Geçtiğimiz günlerde Corona Virüsü ile mücadele için 100 milyon dolar bağışlayacağını açıklayan Bill Gates, şimdi de evde corona virüsü tespiti yapmak için geliştirilen bir projeye destek verdi. Ünlü milyarderin destek verdiği proje sayesinde 2 gün gibi çok kısa bir sürede insanlara evde Corona virüsü tespiti yapılabilecek. Eğer kişide Corona virüsü’ne rastalnırsa da hemen tedavi altına alınacak.

Bill Gates ve eşi Melinda Gates’in adını alan yardım kuruluşu Bill & Melinda Gates Vakfı, geçtiğimiz günlerde Corona virüsü ile mücadele etmek için 100 milyon dolar bağışlamıştı. Şimdi ise proje ile ilgili detayları açıklayan vakıf, paranın nasıl kullanacağını açıkladı. Öncelikle paranın 20 milyon dolarlık bir bölümünün Birleşik Devletler Hastalıkla Mücadele, Dünya Sağlık Örgütü gibi organizasyonlara ve virüs ile savaşan ülkelere aktarılacağını belirten vakıf, diğer bir 20 milyon doları da Güney Asya ve Afrika’daki nüfusu korumak için kullanacaklarını ekledi.

İlgili İçerik  Samsung, Güney Kore'de Covid-19 Test Merkezi Kuruyor

Kalan 60 milyon dolar ise Corona Virüsü ile ilgili aşı çalışmalarına destek vermek amacıyla kullanılacak.

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel gelişmeleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz…

Corona Virüsü Son Durum (09.03.2020)


Corona Virüsü 25.000 Kişiye ve 28 Ülkeye Bulaştı (Son Durum)
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 111.362
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 3.892
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 62.392

Bir önceki yazımız olan Kripto Kraliçe'nin 15 Milyar Dolarlık Kripto Para Vurgunu başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto Kraliçe ve Kripto Para Vurgunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın