Bill Gates: Aynı Anda 7 Coronavirüs Aşısı Test Ediliyor

 Bill Gates: Aynı Anda 7 Coronavirüs Aşısı Test Ediliyor

Tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsüne karşı bir çok ülkeden bir çok araştırmacı aşı çalışmalarını sürdürürken, Bill Gates de kendi yardım kuruluşu “Bill & Melinda Gates Vakfı” aracılığıyla aşı çalışmalarını sürdürüyor. Aşıları tek tek test etmek yerine “Umut vadeden 7 aşıyı” aynı anda test edeceklerini söyleyen Gates, bu testler sırasında birkaç milyar doların boşa gideceğini açıkladı.


İlginizi Çekebilir: Bill Gates, Microsoft Yönetim Kurulundan İstifa Etti

Bir çok ülkede dağılarak 1 milyon 123 bin’den fazla kişiye bulaşan ve 59.140 kişinin ölümüne sebep olan corona virüsüne karşı bir çok ülke ve kuruluş çalışmalarını sürdürüyor. Tesla, SpaceX, Lamborghini, Rolls-Royce gibi dev şirketler virüse karşı maske ve dezenfektan üretirken, Bill Gates de kendi yardım kuruluşu aracılığıyla aşı çalışmaları sürdürüyor. Geçtiğimiz zamanlarda kendi yardım kuruluşuna daha çok vakit ayırabilmek adına Microsoft yönetim kurulundan istifa eden Gates, bu süreden sonra “Bill & Melinda Gates” vakfı adına çalışmalara başlamıştı.

Öncelikli olarak tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsüne karşı çalışmalara başlayan Gates, virüse karşı aşı geliştirebilmek için geniş çalışmalara başladı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bill Gates, virüse karşı kullanılabilecek aşı adaylarını tek tek test etmek yerine, aynı anda 7 aşıyı ayrı fabrikalarda eş zamanlı olarak test edeceklerini açıkladı.

Aşı çalışmaları sürdüren fabrikaları tek tek desteklemenin doğru olmadığını bildiren Gates, kendi açıklamalarını da destekleyecek şekilde 7 ayrı fabrikanın çalışmalarını eş zamanlı olarak destekleyeceğini belirtti. Bu çalışmalar kapsamında başarılı olmayacak aşılara milyarlarca doların boşuna harcanacağını söyleyen Gates, virüsün devam etmesi halinde ekonomiye verilecek olan trilyonlarca dolar zarara karşın “birkaç milyar doların” değer olduğunu belirtti.

İlgili İçerik  Yapay Zeka, Suçsuz Bir İnsanın Tutuklanmasına Neden Oldu

Virüs çalışmalarının hızla devam etmesi gerektiğini vurgulayan Gates, aşı çıkmadan geçen her bir ayın kurtarılması gerektiğini, her ayın çok büyük önem taşıdığını belitti.

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel haberlere “kitle.net” web sitemizden ulaşabilir, hemen aşağıdan son durum bilgisini görebilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (04.04.2020 – 14:00)


DSÖ: Hata Yaptık, Corona Virüsü Çok Yüksek Düzeyde Tehlikeli

  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 1.123.024
  2. Etkin Vaka: 835.878
  3. Hayatını Kaybedenler: 59.140
  4. Kurtarılan Kişi: 228.006
  5. Türkiye: 20.012 etkin vaka – 425 ölüm
  6. İtalya: 85.388 etkin vaka – 14.681 ölüm
  7. Çin: 1.562 etkin vaka – 3.326 ölüm
  8. ABD: 258.556 etkin vaka – 7.146 ölüm
  9. İspanya: 78.773 etkin vaka – 11.744 ölüm

Bir önceki yazımız olan Kripto Kraliçe'nin 15 Milyar Dolarlık Kripto Para Vurgunu başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto Kraliçe ve Kripto Para Vurgunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın