Bilgisayarda WhatsApp Nasıl Açılır?

 Bilgisayarda WhatsApp Nasıl Açılır?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp‘ı bilgisayarınızda nasıl kullanabileceğinizi bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz.


İlginizi Çekebilir: WhatsApp İlk Mesaja Nasıl Çıkılır?

İlk olarak 3 Mayıs 2009 yılında yayınlanan WhatsApp uygulaması, mobil mesajlaşma uygulamaları arasında liderliğe ulaşmayı başardı. 2012 yılında dünyanın en büyük sosyal medya sitesi olan Facebook tarafından tam 19 milyar dolara satın alınan WhatsApp, Android platformlarda 5 milyar indirme sayısını yıllar içerisinde geride bıraktı.

Facebook‘un bünyesinde bulunan WhatsApp, Geçtiğimiz senelerde Facebook’un diğer platformları gibi internet üzerinde de hizmet vermeye başlamıştı. Yani WhatsApp’a telefondan ulaşabildiğiniz gibi bilgisayarınızdan da kolaylıkla erişebilmeniz için bir WhatsApp web sitesi hazırlandı. Dileyen tüm WhatsApp kullanıcıları, isterse direkt tarayıcı üzerinden, isterse de boyutu oldukça küçük olan bir programdan bilgisayarında WhatsApp’ı açabiliyor. Sizler için bu makalemizde tarayıcınızdan veya program üzerinden WhatsApp’ı bilgisayarda nasıl açabileceğinizi anlatıyoruz.

WhatsApp’ı bilgisayarınızda nasıl açacağınızı öğrenmek için aşağıdaki adımları dikkatle takip edebilir ve uygulayabilirsiniz.

İlgili İçerik  WhatsApp Ne Kadar İnternet Harcar

WhatsApp Bilgisayarda Açma


WhatsApp Son Görülme Özelliği Tarihe mi Karışıyor

  1. Telefonunuzdan WhatsApp’ı açın.
  2. Uygulamanın sağ üstünde bulunan 3 nokta işaretine tıklayın.
  3. WhatsApp Web tıklayın.
  4. Sağ üst bölümden + işaretine tıklayın.
  5. Daha sonra bilgisayarınızda buraya tıklayın.
  6. Telefonunuzu, sitedeki karekod’a doğrultun.

İşte işlemler bu kadar basit. Daha sonra birkaç saniye içerisinde WhatsApp bağlantınız başarılı bir şekilde tamamlanacaktır. Fakat bilmeniz gereken bir nokta var ki telefonunuzu bilgisayardan uzaklaştırırsanız, veya telefonunuzdaki bağlantı koparsa bilgisayardaki WhatsApp da kapanacaktır.

Eğer WhatsApp’ı tarayıcı üzerinden değil de program üzerinde kullanmak istiyor ve bildirimleri almak istiyorsanız, hemen buraya tıklayarak programı indirebilirsiniz. Daha sonra hemen yukarıdaki adımların aynısını uygulayabilir ve WhatsApp’a bağlanabilirsiniz.

Programı dilerseniz Mac bilgisayarınıza, dilerseniz de Windows işletim sistemli bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın