Connect with us


YouTube Haberleri

Başakşehir Belediyesi’nin Sertifikalı YouTuberları Mezun Oldu

Başakşehir Belediyesi, sertifikalı YouTuberlık eğitimlerinde ilk mezunlarını verdi. 29 YouTuber’a mezuniyet sertifikaları teslim edildi.

Zaman:

Tarih:

Başakşehir Belediyesi'nin Sertifikalı YouTuberları Mezun Oldu Başakşehir Belediyesi, sertifikalı YouTuberlık eğitimlerinde ilk mezunlarını verdi. 29 YouTuber'a mezuniyet sertifikaları teslim edildi.

Başakşehir Belediyesi, geçtiğimiz zamanlarda bir ilke imza atmış ve sertifikalı YouTuber geliştirmeye karar vermişti. Dileyen öğrencilere YouTuber olma yolunda değerli bilgiler aktararak 2 ay gibi bir süre boyunca eğitim verecek olan Başakşehir Belediyesi, bu eğitime katılım sağlayan ilk öğrencilerine sertifikalarını vererek mezun etti.

Başakşehir Belediyesinin hazırladığı program kapsamında ilk kez bir sertifikalı YouTuber yetiştirilirken, öğrenciler bu program kapsamında 2 aylık bir eğitim gördü. Başakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi, geçtiğimiz zamanlarda “Başakşehir YouTuberlarını arıyor” sloganıyla bir eğitim başlatacaklarını duyurmuş ve bu eğitim kapsamında katılımcılara çok değerli bilgilerin aktarılacağını belirtmişti.

2 ay boyunca bu program kapsamında öğrencilere video çekim aşamalarından, kurgudan, içerik üretiminden ve yayınlamadan birçok konuyla ilgili bilgi verilirken, 2 aylık süreç sonunda ilk öğrenciler mezun oldu. Başakşehir Belediyesi Yeni Medya Akademisi‘nin ilk YouTuberları, sertifikalarını teslim aldı ve ilk sertifikalı YouTuberlar oldu. 14-25 yaş aralığındaki gençlere verilen YouTuberlık eğitiminin ilk etabında 29 öğrenci sertifikalarını teslim alarak mezun oldu.

Benzer içerik:  Instagram, Yorum Sabitleme Özelliğini Herkes İçin Yayınladı
Başakşehir Belediyesi'nin Sertifikalı YouTuberları Mezun Oldu Başakşehir Belediyesi, sertifikalı YouTuberlık eğitimlerinde ilk mezunlarını verdi. 29 YouTuber'a mezuniyet sertifikaları teslim edildi.

Programa katılım sağlayan öğrencilerin sertifikaları Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tarafından teslim edildi ve Başakşehirin ilk sertifikalı/diplomalı YouTuberları da böylelikle mezun olmuş oldu. Son yıllarda çok büyük bir yükseliş görülen YouTuber’lık alanına özellikle genç nesil tarafından büyük bir ilgi duyuluyor. Gençler, YouTuber olmaya oldukça heves duyuyor ve bu sebeple bu konuda bilgi alabilmek adına bu tür programlara katılım sağlıyor.

Bunun farkında olan Başakşehir Belediyesi, konuyla ilgili tüm detaylarına kadar bir eğitim vermeyi amaçladı ve ilk etapta 29 öğrenciyi bu eğitimden mezun etti. 8 hafta süren bu program kapsamında teorik ve uygulamalı bir eğitim veriliyor ve dileyen gençler bu programa dahil olabiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir