Connect with us


Dünya'dan Haberler

Avengers’ın Sevilen Yıldızı Black Panther Hayatını Kaybetti

Marvel’ın en sevilen yıldızlarından olan Black Panther’i canlandıran ünlü oyuncu Chadwick Boseman,kolon kanseri sebebiyle hayatını kaybetti.

Zaman:

Tarih:

Avengers'ın Sevilen Yıldızı Black Panther Hayatını Kaybetti

Marvel dünyasının en sevilen karakterlerinden biri olan Black Panther, sinema dünyasında oldukça iyi karşılanmış ve devasa bir gişe elde etmişti. 2018 yılında çıkış yapan Black Panther filminde başrol oyuncusu olan Chadwick Boseman, bu filmin 1,344 milyar dolarlık gişe yapmasıyla birlikte oyunculuğunda oldukça iyi bir iş başarmıştı.

Kara Panter rolünü üstlenen dünyaca ünlü ABD’li oyuncu Chadwick Boseman, hayranlarını oldukça üzecek haberle karşımıza çıktı. Çok nadir bulunan vibranyum madenlerine sahip Afrika’nın Wakanda bölgesinde Wakanda kralı T’Chaka‘nın oğlu olan T’Challa(Kara Panter), Chadwick Boseman’ın oyunculuğuyla hem Avengers‘da, hem de Black Panther filminde büyük ilgi çekmişti.

Birçok Marvel filminde karşımıza çıkan 43 yaşındaki ünlü ABD’li oyuncu Chadwick Boseman, kolon kanserinin ilerlemesi sonucunda maalesef hayatını kaybetti. Ünlü oyuncunun resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşım “Chadwick Boseman’ın hayatını kaybettiğini ölçülemez bir kederle teyit ediyoruz.” şeklinde başlandı. Chadwick Boseman’ın milyonlarca hayranını üzen bu paylaşım, Twitter’da kısa sürede 3,5 milyon kişinin beğenisini aldı ve ünlü oyuncunun hayranları paylaşım altında üzüntülerini iletti.

Avengers'ın Sevilen Yıldızı Black Panther Hayatını Kaybetti Marvel'ın en sevilen yıldızlarından olan Black Panther'i canlandıran ünlü oyuncu Chadwick Boseman,kolon kanseri sebebiyle hayatını kaybetti.

Oyuncunun sosyal medya hesaplarından yapılan ilgili paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Chadwick Boseman’ın hayatını kaybettiğini ölçülemez bir kederle teyit ediyoruz. Chadwick’e 2016 yılında 3. Evre kolon kanseri teşhisi kondu ve bu son 4 yıl içinde evre 4’e ilerlerken bununla mücadele etti. Gerçek bir dövüşçü olan Chadwick her şeye direndi ve çok sevdiğin filmlerin çoğunu sana getirdi. Marshall’dan Da 5 Bloods’a, August Wilson’ın Ma Rainey’nin Black Bottom’una ve daha fazlasına, sayısız ameliyat ve kemoterapi sırasında ve arasında filme alındı. Kral T’Challa’yı Kara Panter’de hayata geçirmek, kariyerinin onuruydu. Yanında eşi ve ailesiyle evinde öldü. Aile, sevginiz ve dualarınız için size teşekkür ediyor ve bu zor dönemde mahremiyetlerine saygı duymaya devam etmenizi istiyor.

Benzer içerik:  MEB Açıkladı: EBA, Siber Saldırıya Uğradı

Ünlü oyuncunun eşi ve ailesiyle birlikte bulunduğu evde hayatını kaybettiği belirtilirken, Kara Panter rolünü üstlenmesinin kariyerinin onuru olduğu belirtildi. Wakanda’nın yıldızı olan Chadwick Boseman’ın rol aldığı Kara Panter filmi, 2019 yılında 3 oscar ödülü almıştı ve törenin en iyi yapımlarından biri olmuştu.

Dilerseniz güncel film/dizi ve teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir