Connect with us


Film Haberleri

Avatar 2 Filminin Çekimleri Tamamlandı

Avatar 2 filminin yönetmeni James Cameron, Avatar 2 çekimlerinin tamamıyla bittiğini açıkladı. Bununla birlikte diğer Avatar filmleri hakkında dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Zaman:

Tarih:

Avatar 2 Filminin Çekimleri Tamamlandı

2009 yapımlı Avatar filmi, çıkış yaptığı yıllarda çok büyük bir başarı yakalamış ve yıllar içerisinde dünyanın en çok izlenen filmi olmayı başarmıştı. Oldukça büyük bir kitleye ulaşan ve dünya çapında büyük bir başarı yakalayan Avatar filmi, 11 yıl geçmesine rağmen hala dünyanın en çok hasılat yapan filmleri arasında 2. sıradaki yerini koruyordu.

Uzun yıllara rağmen 2 milyar 789 milyon dolarlık devasa hasılatıyla dünyanın en fazla hasılat yapan 2. filmi olarak yerini koruyan Avatar filmi, 13 yıl aranın ardından 2022 yılında yeni filmiyle karşımıza çıkacak. Büyük bir merakla beklenen yeni Avatar filmi, tek film olarak gelmeyecek. 11 yıl önce çıkan efsane yapımın devam filmi, bir seri halinde birkaç yıl arayla yayınlanacak.

Avatar 2, 3, 4 ve 5 olmak üzere toplamda 4 film üzerinde çalışmalarını sürdüren film ekibi, yapılan resmi açıklamalara göre Avatar 2’nin çekimlerini tamamıyla bitirdi. Avatar 2 filminin yönetmen koltuğunda oturan ünlü yönetmen, yapımcı ve senarist James Cameron, Avatar 2 filminin yapım aşamasının tamamıyla bittiğini açıkladı. 2022 yılında çıkış yapacak olan Avatar 2’nin çekimlerinin %100 olarak tamamlandığını açıklayan ünlü yönetmen ve senarist James Cameron, serinin diğer filmleriyle ilgili açıklamalarda da bulundu.

Benzer içerik:  YouTube, Herkesin Katılabileceği "Uzaktan" Film Çekiyor

4 Yeni Avatar Filminin Çekimleri Tamamlanıyor

Avatar 2 Filminin Çekimleri Tamamlandı Avatar 2 filminin yönetmeni James Cameron, Avatar 2 çekimlerinin tamamıyla bittiğini açıkladı. Bununla birlikte diğer Avatar filmleri hakkında dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Avatar serisinin devam filmleri üzerinde hızla çalışan ekip, Avatar 2’yi %100 tamamlamakla kalmayıp, Avatar 3 filminde de büyük bir ilerleme kaydetti. Covid-19 salgınının herkesi etkilediği gibi film ekibini de etkilediğini aktaran ünlü yönetmen ve yapımcı James Cameron, bu süreçte 4,5 ay kaybettiklerini ve bu sebeple 2021 yılında çıkış yapacak olan filmi 2022 yılına ertelemek zorunda kaldıklarını açıkladı.

Açıklamalarının devamında Avatar 2’yi %100 tamamladıklarını açıklayan James Cameron, Avatar 3 çekimlerinin ise %95 oranında tamamladığını söyledi. Eğer bir sorun çıkmaz ve film ertelenmezse 16 Aralık 2022 tarihinde Avatar 2’nin yayınlanacağını söyleyen James Cameron, Avatar 3 filminin ise 20 Aralık 2024‘te yayınlanacağını belirtti. Diğer bir yandan Avatar 4 filminin 18 Aralık 2026‘da vizyona gireceği belirtilirken, Avatar 5 filminin vizyon tarihi ise henüz belli değil.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir