Avatar 2 Çekimleri Tekrar Başladı

Dünyanın en çok sevilen filmlerinden biri olan Avatar'ın devam filmi Avatar 2'nin çekimlerine kısa bir aranın ardından yeniden başlandı.
 Avatar 2 Çekimleri Tekrar Başladı

Dünyanın en çok hasılat yapan filmleri listesinde 2. sırada yer alan 2009 yapımlı Avatar filminin devam filmi olan Avatar 2‘nin çekimleri tekrar devam ediyor. Coronavirüs salgını sebebiyle bir süre önce çekimlerine ara verilen Avatar 2’nin çekimleri Yeni Zelanda’da tekrar başladı.

İlk filmi olan 2009 yapımlı Avatar filmi ile 2 milyar 800 milyon dolarlık bir hasılat elde eden seri, 11 yıl aradan sonra 2. filmi ile devam edecek. James Cameron’ın yönetmenliğinde 1 milyar dolarlık dev bir bütçe ile çekilen film’in seti 2 hafta önce Yeni Zelanda’ya taşınmıştı. Filmin yapım ekibi 2 haftalık (14 günlük) karantinaya alınınca filmin yapımı da ertelenmişti.

James Cameron ve ekibinin karantina sürecinin tamamlanmasının ardından filmin çekimlerinin devam edeceği de belli oldu. Film yapımcılarından biri olan Jon Landau, karantina süreçlerinin bitmesinin ardından film setinden yeni bir fotoğraf paylaştı.

Avatar 2 Çekimleri Tekrar Başladı

iPhone cihazı ile fotoğrafı çektiğini ve paylaştığını belirten film yapımcısı, filmin set görüntülerini de bizlere aktarmış oldu. 11 yıl ardından devamı gelecek olan serinin 4 yeni filmi gelecek. Yani Avatar serisinin devamı sadece Avatar 2 filmiyle kısıtlı kalmayacak. Avatar 2 filmi 2021 yılında vizyona çıkacakken, Avatar 3 filmi de 2023’de çıkacak. Diğer bir yandan Avatar 4 filmi 2025 yılında, Avatar 5 filmi de 2027 yılında yayınlanacak.

İlgili İçerik  İran'da Corona Virüsü Tehlike Saçmaya Devam Ediyor

Avatar 2’nin vizyon tarihinin 16 Aralık 2021 olduğu belirtiliyor. İlk filmi 2 milyar 800 milyon dolara yakın bir hasılat yapan Avatar’ın, devam filminin de aynı şekilde başarılı olması bekleniyordu. Avatar filmi, dünyanın en çok hasılat yapan filmi konumunda 10 yıl boyunca kalırken, Avengers: Endgame filminin zirveye geçmesinin ardından bu listede 2. sıraya geriledi.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın