Connect with us


Dünya'dan Haberler

Assasin’s Creed Valhalla’nın Yaratıcı Yönetmeni Ubisoft’tan Kovuldu

Assasin’s Creed Valhalla’nın yönetmeni konumunda olan Ashraf Ismail, Ubisoft tarafından çalışanlara gönderilen e-postaya göre işten atıldı.

Zaman:

Tarih:

AC Valhalla'nın Yaratıcı Yönetmeni Ubisoft'tan Kovuldu

Geçtiğimiz aylarda şirket içerisinde evlilik dışı ilişki iddialarıyla oldukça konuşulan ve şirketin bu durumdan etkilenmemesi için görevine bir süre ara veren Assasin’s Creed Valhalla yaratıcı yönetmeni Ashraf Ismail, Ubisoft tarafından alınan bir karar ile Ubisoft’tan atıldı. Şirketin en önemli oyunlarından olan Assasin’s Creed Valhalla’nın yönetmeninin Ubisoft’tan ayrılması oyun dünyasında oldukça konuşulacak gibi görünüyor.

Haziran ayında ortaya çıkan haberlerin oldukça yayılmasının ardından Ubisoft’un Assasin’s Creed Valhalla yönetmeni Ashraf Ismail, şirketten ayrılmak zorunda kalmıştı. Bunun sebebiyse ortaya çıkan haberlerin oldukça kötü iddialar bulundurmasıydı. Haberlerde, Ashraf Ismail’in evlilik dışı ilişkisi olduğu ve evlilik dışı birlikte olduğu kişinin de Ubisoft’ta çalıştığı ortaya çıkmıştı. Şirket içerisinde bu tür olayların dönmesi tabii ki şirketin diğer yetkililerini de etkiledi.

Ubisoft’un bu haberlerden zarar görmemesi amacıyla Ashraf Ismail, Haziran ayında bir süre görevini bırakmıştı. Ubisoft’un Ubisoft Montreal stüdyosunda yaşanan bu olayların ardından soruşturma başlatılmıştı. Ubisoft dışı başka bir firma tarafından yapılan bu soruşturmanın ardından Ashraf Ismail’in Ubisoft’tan çıkarılmasına ve Ubisoft’a geri dönmemesine karar verildi. Bu haber, Ubisoft Montreal çalışanlarına Ubisoft tarafından gönderilen e-posta’da ortaya çıktı.

Benzer içerik:  Assasin's Creed Valhalla'nın Çıkış Tarihi Yanlışlıkla Yayınlandı
Assasin's Creed Valhalla'nın Yaratıcı Yönetmeni Ubisoft'tan Kovuldu Assasin's Creed Valhalla'nın yönetmeni konumunda olan Ashraf Ismail, Ubisoft tarafından çalışanlara gönderilen e-postaya göre işten atıldı.

Harici bir firma tarafından yapılan soruşturmanın ardından, Ashraf’ın Ubisoft’taki işine son verilmesi gerektiğine kadar verildi. Bu gizli soruşturma hakkında herhangi bir ayrıntı veremiyoruz.” E-Postası ile tüm Ubisoft Montreal stüdyosu çalışanlarını bilgilendiren Ubisoft, bu e-postayla birlikte Ashraf Ismail’in şirkete geri dönemeyeceğini netleştirdi.

Soruşturma kapsamında ortaya çıkan bulguların ve kanıtların neler olduğuna dair şuan bir açıklamada bulunmayacağını açıklayan Ubisoft, büyük ihtimalle ilgili suçlamalar ile ilgili kanıt niteliğinde bir şey bulmuş olabilir. Şirket tarafından bu net olarak doğrulanmasa da, soruşturma kapsamında işten çıkarma söz konusu olduğundan dolayı bu iddiaların doğruluk payının oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir