Aşk 101 Dizisi Değerlendirmesi (Konusu ve Detayları)

 Aşk 101 Dizisi Değerlendirmesi (Konusu ve Detayları)

Netflix‘in yarın (24 Nisan) vizyona girecek olan ve tartışmalara sebep olan yeni Türk dizisi Aşk 101‘in konusunu ve detaylarını bu makalede inceledik.


İlginizi Çekebilir: Netflix, Covid-19 Salgınında 16 Milyon Yeni Abone Kazandı

Son yıllarda Netflix’in Türkiye yapımı projelerini arttırmış olması dikkat çekiyor. Hakan Muhafız ve Atiye gibi beğenilen projelerden sonra yeni bir proje ile Türk izleyicilerinin karşısına çıkacak olan Netflix, konusu bambaşka olan ve büyük merak uyandıran bu proje hakkında detaylı bilgiler vermeyerek izleyiciyi beklenti içine soktu. 24 Nisan tarihinde izleyiciye sunulacak olan dizi’de, diğer Türk yapımı dizilerin aksine farklı bir konu işlendi. Proje daha çıkmadan birçok yönden tartışma konusu oldu. Bir grup gencin sıradanlıktan oldukça uzak yaşamını dolu dolu konu alan dizi, birçok genç ve ünlü oyuncuyu da içinde bulunduruyor. Senaryosunu Kiralık Aşk’tan tanıyacağınız Meriç Acemi yazdığı dizinin yönetmenliğini ise Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer üstlendi. Dizi yayınlanmadan birçok hayran kazandı ve geçtiğimiz günlerde yayınlanan fragmanı oldukça merak uyandırdı.

Aşk 101 Dizisi Değerlendirmesi (Konusu ve Detayları)

Kendi dünyalarını kendilerine has tarzlarıyla yaşayan bu gençler, okulda zorlu barınma mücadelelerini farklı ve sıradanlıktan uzak bir şekilde anlatıyorlar. Hepsi farklı şekilde; hayatlarında ayrı, okullarında ayrı dertlere yol açan gençleri, okuldan atmak isteyen bir müdür, ve onu ne olursa olsun korumak isteyen bir öğretmen. Fakat onları bu zamana kadar kollayan Burcu öğretmenin tayini çıkmasıyla her şey değişir ve bir mücadelenin içine girerler. Bu mücadelede alışılmışın dışında farklı bir yol izleyen gençler, okula yeni gelen spor öğretmenine, onları kollayan Burcu öğretmenlerini aşık ederek gitmemesini sağlamaya çalışırlar.

Sezon 1: Baskıcı Ailelerin Asi Çocukları

Aşk 101 Dizisi Değerlendirmesi (Konusu ve Detayları)

Yayınlanan fragmanda da anlatılan ve 1. sezon’da işlenecek bu konu (Baskıcı Ailelerin Asi Çocukları) izleyiciler üzerinde merak uyandırdı ve beklentiye soktu. Dizi, ana karakterlerin okullarındaki kötü çocuklar olduğunu izleyiciye aşılayarak başlıyor. İnsanları güzelliği ile manipüle edip etkisi altına alan Eda, alkolik olmasına rağmen bunu yenebilmek için mücadele eden Sinan, fazlasıyla öfke problemi bulunan Kerem ve okulun çalışkanlarından kurduğu çeteyle ticaret yapan Osman. Onlar okudukları okulun kötüleri. Burcu öğretmen hariç okulun bütün yönetimi bu kötü öğrencilerden şikayetçi ve bir an önce gitmelerini istiyorlar. Ama onları koruyan tek öğretmenin, yani Burcu’nun tayini çıktığı içinde hayli huzursuzlar ve bir an önce bir şey yapmaları gerektiğini düşünüyorlar. Fakat bu kötü çocukların düşündüğü ve hazırladığı planlar hiç de normal değil. Bu yüzden izleyiciyi de ekran başına kilitleyecekler

İlgili İçerik  Netflix Ne Kadar İnternet Harcıyor?

Bütün sorunların yanı sıra bu kötü çocukların her birinin kendi hikayesi var. Aslında onları kötü yapan da kendi hikayelerinin oldukça kötü olması. Her birinin huzursuz, aksi ve kötü bir aile yapısı bulunuyor. Üstlerine kurulan baskıyla dolmuş şekilde hayatlarını devam ettiremeyeceklerini düşündükleri için de bu baskıyı dışarıya atıyor, okulda kötülük yaparak çıkartıyorlar. Bu kötüleri izlerken aslında kötü bir hayata sahip olduklarını anlıyoruz ve yaptıklarının onlar için normal olduğunu görüyoruz. Bu da bizi onlardan biri haline getiriyor. Dizide, her izleyenin kendinden bir parça bulabileceği karakterler işlenilmiş.

Ayrıca dizi çıkmadan sosyal medyada bazı suçlamalar atılmış ve dizi kötü gösterilmeye çalışılmış. Aslında bu suçlamalar bazı izleyiciler tarafından kötü algılanmış ve manipüle olmuşlar. Her ne kadar dizi hakkında herhangi bir yapımcıdam ayrıntılı bir açıklama gelmiş olmasa da, Netflix tarafından bu tarz suçlamaların yalanlandığı bir açıklama geldi ve sosyal medyada diziye yönelik yapılan suçlamaların yanlış olduğu belirtildi. Önümüzdeki gün hep birlikte diziyi Netflix üzerinden izleyebileceğiz, bakalım bizleri neler bekliyor…

Dilerseniz siz de dizi hakkındaki görüşlerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Aşk 101 Dizisi Değerlendirmesi (Konusu ve Detayları)

Aşk 101 Fragman


Bir önceki yazımız olan En Marjinal & Fantastik 10 Gençlik Dizisi Önerisi başlıklı makalemizde En Marjinal Fantastik Diziler, Fantastik Diziler ve Fantastik Gençlik Dİzileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın