Connect with us


Sağlık

İngiltere’de Bir Firma, Aşı Test Etmek İçin Gönüllülere Koronavirüs Enjekte Edecek

İngiltere’de aşı çalışması yapan bir firma, aşı testlerini gerçekleştirebilmek adına gönüllülere önce aşı yapacak, daha sonra da koronavirüs enjekte edecek.

Zaman:

Tarih:

İngiltere'de Bir Firma, Aşı Test Etmek İçin Gönüllülere Koronavirüs Enjekte Edecek İngiltere'de aşı çalışması yapan bir firma, aşı testlerini gerçekleştirebilmek adına gönüllülere önce aşı yapacak, daha sonra da koronavirüs enjekte edecek.

Geçtiğimiz yılın son aylarında Çin‘de ortaya çıkarak çok kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını, birçok ülkede büyük tehdit oluşturmuş ve yüz binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep olmuştu. 2020 yılının başlarında salgının hızla artmasından sonra dünya genelinde aşı çalışmalarına başlanmış ve 2 yıl içerisinde aşının çıkabileceği tahminleri ortaya atılmıştı.

2019 sonlarında ortaya çıkan salgın için 2 yıllık bir sürede aşı çıkacağı belirtilirken, virüsün ortaya çıkmasının ardından tam 1 yılı geride bıraktık. Bu zaman içerisinde de birçok firma ve ülke, bazı aşılar üzerinde hızla çalışmaya başladı. Aşı çalışmalarında hızla sona doğru gelinirken, insanlı aşı testleri de hızla aşladı. Bu aşı testlerinden en ilginci ise İngiltere’de yapılan aşı testleri oldu.

İngiltere’de bulunan bir biyoteknoloji firması, hazırladığı covid-19 aşısını test etmek için gönüllüler arıyor. Firma, bu gönüllüler üzerinde bulduğu aşıları test edecek olurken, bununla birlikte aşı yapılan kişilere bir de covid-19 enjekte edilecek. Bu projesi sebebiyle eleştirilere maruz kalan firma, covid-19 enjekte etme işlemini, aşının işe yarayıp yaramadığını anlamak için yapacak.

Benzer içerik:  Bilim İnsanları Doğanın 5. Kuvveti X17 Parçacığını Keşfetti
İngiltere'de Bir Firma, Aşı Test Etmek İçin Gönüllülere Koronavirüs Enjekte Edecek İngiltere'de aşı çalışması yapan bir firma, aşı testlerini gerçekleştirebilmek adına gönüllülere önce aşı yapacak, daha sonra da koronavirüs enjekte edecek.

Bulduğu aşıyı denekler üzerinde uygulayıp daha sonra da deneklere covid-19 virüsünü enjekte edecek olan firma, gönüllülerin virüse yakalanıp yakalanmadığını bu şekilde anlayacak. Bu süreçte karantinaya alınacak olan gönüllülerin üzerindeki etkiler de kontrol edilecek. Aşının yan etkileri, işe yarayıp yaramayacağı gibi tüm detaylar da bu test sırasında ortaya çıkacak.

Çalışmalara başlamak adına İngiliz hükümeti ile görüşmelere başlayan İngiliz biyoteknoloji firması, eğer onay alınırsa denemelere başlayacak. Diğer bir yandan ölümcül bir virüsün insanlar üzerine bilinçli olarak enjekte edilecek olması da fazlasıyla eleştiriliyor diyebiliriz…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir