Connect with us


Genel

Arkadaşlar ile Uzaktan Film İzleme (Rabbit Alternatifleri)

Bazen sanal arkadaşlarınız veya size çok uzakta olan bir arkadaşınız ile film izlemek istemiş olabilirsiniz. Bu makalemizde arkadaşlarınız ile birlikte film, dizi, video izleyebileceğiniz (Rabbit Alternatifi) en iyi siteleri ve uygulamaları listeleyeceğiz.

Zaman:

Tarih:

Arkadaşlar ile Uzaktan Film İzleme (Rabbit Alternatifleri)

Bazen arkadaşlarınızla film izlemek isteyebilir, fakat birbirinize uzak olduğunuz için bunu gerçekleştiremeyebilirsiniz. Fakat elinizdeki teknolojiyi kullanarak bunu kolaylıkla yapmanız mümkün. İnternette, arkadaşlarınızla birlikte ve aynı anda film izleyebileceğiniz, filmi izlerken sesli veya yazılı konuşabileceğiniz çeşitli siteler ve uygulamalar bulunuyor.

Daha önce bunun en iyi örneği olan Rabbit, maalesef Kast isimli farklı bir şirket tarafından satın alınmış ve proje sonlandırılmıştı. Sizler için Rabbit’e alternatif olabilecek en iyi siteleri ve uygulamaları bu makalemizde detaylı olarak derliyoruz. Öncelikle eğer bunu telefonunuzdan yapmak istiyorsanız, Android ve iOS platformlarında kullanılabilen Rave uygulamasını tercih etmelisiniz. Rave’i kullanmanızı öneriyoruz çünkü bu en stabil ve en hızlı çalışan uygulamalardan biri.

Fakat Rave, her türlü içerik platformuna izin vermiyor. Yani izleyeceğiniz dizi, film veya video, seçili platformlarda bulunmuyorsa Rave üzerinden izleyemezsiniz. Netflix veya YouTube gibi popüler platformlardan içerikler izlenecekse kesinlikle Rave tercih edilmeli. Fakat izleyeceğiniz içerik bu platformlarda yer almıyorsa, bunun yerine Kast uygulamasını tercih etmelisiniz.

Fakat Kast programı için minimum 1 bilgisayara ihtiyaç duyulmaktadır. Hemen aşağıda da Kast uygulaması hakkında bilgiler veriyoruz fakat özet geçmek gerekirse Kast, ekran yayınlama mantığı ile çalışıyor. Yani 1 bilgisayardan filmi veya herhangi bir içeriği açıp kast programı aracılığıyla ekranınızı yayınlıyorsunuz, ardından bu yayını arkadaşınız telefonundan izleyebiliyor. Bunu maalesef sadece telefon kullanarak yapamıyorsunuz. Kast uygulamasında 1 kişi bilgisayar ekranını yayınlar, diğer kişiler de dilerse bu yayını telefonuna indirdiği Kast uygulaması ile açabilir. Bu sayede eş zamanlı olarak birlikte film, dizi, video izleyebiliyorsunuz.

Diğer bir yandan Netflix içeriklerini izlemek için Netflix Party gibi tarayıcı eklentileri de bulunuyor. Bu gibi eklentiler ile de eşzamanlı Netflix içeriği seyredebiliyorsunuz. Ayrıca birlikte film seyretmek için kullanabileceğiniz internet siteleri de bulunuyor. Bu sitelerden biri de watch2gether.com sitesi. Bu web sitesi üzerinden bir çok platformdaki içeriği arkadaşınız ile birlikte izleyebiliyorsunuz. Ayrıca makalemizin devamında daha detaylı bilgiler ve çok daha fazla uygulama yer alıyor. Dilerseniz göz atabilirsiniz…

Uzaktan Birlikte ve Aynı Anda Film Nasıl İzlenir?


Arkadaşlar ile Uzaktan Film İzleme (Rabbit Alternatifleri) Bazen sanal arkadaşlarınız veya size çok uzakta olan bir arkadaşınız ile film izlemek istemiş olabilirsiniz. Bu makalemizde arkadaşlarınız ile birlikte film, dizi, video izleyebileceğiniz (Rabbit Alternatifi) en iyi siteleri ve uygulamaları listeleyeceğiz.

Arkadaşlarınızla uzaktan ve aynı anda film, dizi ve video izleyebilmeniz için, hatta aynı anda müzik dinleyebilmeniz için kullanabileceğiniz en iyi uygulama/program Kast.GG’dir. Kast.gg’yi kullanarak 100’den fazla kişi ile aynı anda video, film, dizi ileyebilir, müzik dinleyebilirsiniz. Tüm bunları yaparken arkadaşlarınızla sesli veya yazılı olarak iletişim kurabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki talimatları izleyerek kast.gg’yi nasıl indirebileceğinizi ve nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

 1. kast.gg/download.html adresine girin.
 2. İşletim sisteminize göre indirin. (Mac veya Windows)
 3. İndirme butonuna tıkladığınızda detaylı anlatım videosu çıkacaktır.
Benzer içerik:  League of Legends Sistem Gereksinimleri

İşte kullanımı oldukça basit olan programı bu şekilde indirebilirsiniz. Programı kullanabilmeniz için minimum 1 bilgisayar gerekmektedir. Bilgisayardan açtığınız yayını, arkadaşlarınız telefondan izleyebilir. Bunun için arkadaşlarınızın mobil cihazlarına “Kast” uygulamasını yüklemesi ve giriş yapması yeterlidir. Program, ekran yayınlama mantığıyla çalışmaktadır.

Ek olarak, yeni gelen güncellemeyle birlikte sizin programı indirmeniz ve ekranınızı yayınlamanız halinde arkadaşlarınızın program indirmesine gerek kalmıyor. Dileyen arkadaşlarınız direkt olarak tarayıcıları üzerinden sizin açtığınız odaya bağlanabilir ve birlikte film izleyebilirsiniz. Bunun için tek yapılması gereken, Kast’ın tarayıcı sayfasına gitmek ve oda adını aratmak. Dilerseniz Kast’ın tarayıcı versiyonuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Birlikte Film, Dizi İzleyebileceğiniz En İyi Siteler


Corona Virüsü Sebebiyle Ertelenen Tüm Filmler

 1. watch2gether.com
 2. togethertube.com
 3. mycircle.tv
 4. w.kast.live
 5. sync-video.com
 6. togethr.tv

Birlikte Film, Dizi İzleyebileceğiniz En İyi Mobil Uygulamalar


Arkadaşlar ile Uzaktan Film İzleme (Rabbit Alternatifleri)
 1. Rave (IOS, Android)
 2. Airtime: Watch Videos Together (IOS, Android)
 3. Kast (Rabbit yeni versiyonu, fakat aynısı değil.)

Zoom Birlikte Film İzleme

Arkadaşlar ile Uzaktan Film İzleme (Rabbit Alternatifleri) Bazen sanal arkadaşlarınız veya size çok uzakta olan bir arkadaşınız ile film izlemek istemiş olabilirsiniz. Bu makalemizde arkadaşlarınız ile birlikte film, dizi, video izleyebileceğiniz (Rabbit Alternatifi) en iyi siteleri ve uygulamaları listeleyeceğiz.

Covid-19 salgını sebebiyle son günlerin en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Zoom, ekran paylaşma özelliği sayesinde arkadaşlarınızla film izleyebilmenizi sağlıyor. Yapmanız gereken tek şey Zoom’u bilgisayarınıza indirmek ve dilediğiniz filmi açtıktan sonra Zoom’dan ekranınızı yayınlamak. Diğer katılımcılar diledikleri takdirde telefondan da katılım sağlayabilir.

Ayrıca film veya dizi bulmakta zorlanıyorsanız web sitemizde bununla ilgili pek çok makalemiz bulunuyor. Biz sizler için bu makalelerimizden bazılarını aşağıya ekliyoruz. Dilerseniz onlara da göz atabilir, beğendiğiniz içerikleri arkadaşlarınızla seyredebilirsiniz.

İlgili Aramalar(Bu sayfayı internette kolaylıkla bulabilmeniz amacıyla arayabileceğiniz kelimeleri listeliyoruz. Bu listeyi okumanıza gerek yoktur, makalemiz tamamıyla yukarıdadır.): Arkadaşlar ile Birlikte Film İzleme, Aynı Anda Film İzleme, Birlikte Film İzleme Sitesi, Birlikte Video İzleme, Arkadaşlarla Film İzleme Sitesi, Beraber Film İzleme Siteleri, Uzun mesafe ilişkiler için aynı anda film izleme, Arkadaşlarla film izleme sitesi, Birlikte Dizi İzleme Siteleri

14 Yorum

14 Comments

 1. elif

  24 Mayıs 2020 at 19:34

  yaa teşekkür ederim de kast açılmıyor ne yapmam lazım

  • Ali Çelen

   24 Mayıs 2020 at 19:47

   Rica ederim. Kast açılmıyorsa büyük ihtimal internetinizden kaynaklı bir problem vardır. Veya telefonunuz uygulamayı desteklemiyor da olabilir. Bu sebeple alternatif uygulamaları denemeniz, veya başka bir cihaz üzerinden uygulamanızı kullanmanız gerekebilir.

 2. lucifer

  4 Haziran 2020 at 10:32

  Rabbitin yerini tutmasa da güzel uygulamalar sağol admin

  • Ali Çelen

   4 Haziran 2020 at 10:38

   Rica ederim, Rabbit kadar olmasa da Kast da işe yarıyor. Henüz yeni olduğu için ilerleyen zamanlarda Rabbit kadar gelişecektir.

 3. cody19

  13 Haziran 2020 at 15:12

  Rabbit’ten sonra üzülmüştüm gerçekten öyle bir uygulamanın kapatılması çok kötü oldu. Kast’a satılmış, ama kast Rabbit’in yerini kesinlikle tutmuyor. Umarım eski haline gelir, pek sanmıyorum ama 🙂

  • Ali Çelen

   13 Haziran 2020 at 16:03

   Evet maalesef Rabbit Kast’a devredildi. Fakat Kast henüz yeni olduğu için böyle olduğunu düşünüyorum. İnternet sitelerindeki bilgilere göre ilerleyen dönemlerde sistemleri güncellenecekmiş. Yani bu güncelleme ile Rabbit’in sahip olduğu pek çok özellik Kast’a geçecek. Sistem gelişene kadar, izlemek istediğiniz içerik Netflix gibi platformlarda varsa, Rave gibi alternatif uygulamaları kullanmanız daha iyi olacaktır.

 4. inci

  16 Haziran 2020 at 20:26

  çok güzel liste gerçekten kast işime yaradı. teşekkür ederim.

 5. Mert

  21 Haziran 2020 at 12:54

  ** listeye eklenebilir türk yapımı

  • Ali Çelen

   13 Temmuz 2020 at 04:35

   İlgili uygulamanın gizlilik politikası bulunmuyor. Bu sebeple güvenilirliğinden emin değiliz. Yapımcısı sizseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 6. aynur

  12 Temmuz 2020 at 01:05

  liste için teşekkür ederim de rabbit geri açılacak mı anlamadım?

 7. Kızılokwawee

  19 Ağustos 2020 at 19:20

  Şimdi netfliksimiz yok normal film sitelerinden açıp izleyemiyormuyuz?filmi indirip öyle mi açmam gerek?

  • Ali Çelen

   19 Ağustos 2020 at 19:27

   Kast veya zoom kullanırsanız filmi indirmeniz gerekmiyor. Ama kast veya zoom’da izlemek için bilgisayar gerekiyor. Telefondan film sitelerindeki filmleri açmanız şuan mümkün değil maalesef.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir