Connect with us


Dijital Haberler

Arama Motoru Bing’in Tasarımı ve İsmi Değiştirildi

Teknoloji devi Microsoft’un bünyesinde bulunan arama motoru Bing’in logosunda, isminde ve tasarımında değişikliğe gidildi. Arama motorunun web sitesi yenilendi.

Zaman:

Tarih:

Arama Motoru Bing'in Tasarımı ve İsmi Değiştirildi

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft‘un bünyesinde bulunan arama motoru Bing, ülkemizde ve birçok ülkede çok fazla bilinmese de milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Yıllardır Microsoft bünyesinde milyonlarca kişiye ücretsiz olarak arama motoru hizmeti veren Bing, şimdi değişen ismiyle, logosuyla ve tasarımıyla karşımıza çıkıyor.

Piyasa değeri 1,5 trilyon doları aşan Microsoft’un bünyesinde her geçen gün gelişmeye devam eden arama motoru Bing, 2009 kuruluşlu bir arama motoru olarak karşımıza çıkıyordu. Google, Yandex gibi arama motorlarının karşısında o kadar da başarılı olamasa da Bing, belli bir kitle tarafından oldukça sevildi ve kullanılmaya başladı.

Uzun zamandır Microsoft bünyesinde Bing ismiyle yayın hayatına devam eden arama motoru, uzun yıllar ardından şimdi isim değişikliği kararı aldı. Bing ismiyle 11 yıldır yayın hayatını sürdüren arama motoru, şimdi ismini “Microsoft Bing” olarak değiştirme kararı aldı. Microsoft şirketinin adını daha da ön plana çıkarmak adına atılan bu adım ile birlikte Bing’in logosu da Microsoft Bing olarak değiştirildi. Yeni ismi ve logosuyla hizmet vermeye devam eden Microsoft Bing’in alan adında ise bir değişiklik olmadı. Yani bu arama motoru, yine bing.com üzerinden hizmet vermeye devam edecek.

Benzer içerik:  Apple, 2020 Üçüncü Çeyrek Raporunu Açıkladı
Arama Motoru Bing'in Tasarımı ve İsmi Değiştirildi Teknoloji devi Microsoft'un bünyesinde bulunan arama motoru Bing'in logosunda, isminde ve tasarımında değişikliğe gidildi. Arama motorunun web sitesi yenilendi.

Logosunda değişikliğe giderek Microsoft Bing olarak isim değişikliğine giden arama motoru, bing.com alan adında değişikliğe gitmedi. Yani hala bing.com üzerinden Microsoft Bing’e erişmeye devam edebileceksiniz. Diğer bir yandan Bing’in ana sayfasında küçük değişimlere gidilirken, arama motorunun ana ekranında son dakika haberlerine de yer veriliyor. Yandex’de de kullanılan bu servis, arama motorunun ana sayfasında son dakika haberlerini görmenizi sağlıyor.

Dünyanın en popüler 37. web sitesi olarak karşımıza çıkan arama motoru Bing, Microsoft’un adının daha da ön planda olmasını sağlayabilmek adına Microsoft Bing ismiyle güncellendi. 1,5 trilyon dolarlık piyasa değerini aşan Microsoft, daha önce de Office 365 programının isminde Microsoft 365 şeklinde değişikliğe gitmişti.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir