Apple’ın Çin’deki Satışları Corona Virüsü Sebebiyle %75 Düştü

 Apple’ın Çin’deki Satışları Corona Virüsü Sebebiyle %75 Düştü

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple, corona virüsünün meydana çıktığı ilk yer olan Çin‘de büyük bir satış kaybı yaşıyor. Virüsün yayılmasını engellemek ve çalışanlarını korumak için Çin‘deki mağazalarını kapatan Apple, Iphone cihazlarında %75 satış kaybı yaşadı.


İlginizi Çekebilir: Apple Çalışanları Apple’a Karşı Dava Açtı

2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada tehlike saçan Corona Virüsü, ekonomiyi de oldukça kötü bir yönde etkiliyor. Corona virüsü tehlikesinin yayılmasının ardından çalışanların sağlığını korumak için Çin’deki 42 mağazasını kapatan Apple, satışlarda da büyük bir kayıp yaşadı.

Çin’den gelen son verilere göre Apple’ın Çin’deki 2020 Ocak ve Şubat ayı satışları geçen yıla oranla %75 düşüş yaşadı. Apple, 42 mağazanın 29’unda sadece belirli saatler çalışsa da bu düşüşe engel olamıyor. Corona virüsü sebebiyle kapanan teknoloji mağazaları ve evinden çıkmayan insanlar bu düşüşü çok yüksek oranda etkiliyor.

Çin’de bulunan diğer şirketler ve kuruluşlar da Corona virüsünden oldukça etkileniyor. Özellikle Çin ekonomisi, Corona virüsünün ortaya çıktığından beri oldukça kötü etkileniyor. Dünya genelinde Corona virüsü sebebiyle 2020 ilk çeyreğinde 280 milyar dolarlık genel bir zarar bekleniyor.

İlgili İçerik  Corona Virüsü, İran'da 2 Kişinin Ölümüne Sebep Oldu

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel gelişmeleri “kitle.net” internet sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (10.03.2020)


DSÖ: Hata Yaptık, Corona Virüsü Çok Yüksek Düzeyde Tehlikeli
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 114.544
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 4.026
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 64.031

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın