Apple’dan Fidye İsteyen Türk Hacker’a Hapis Cezası

 Apple’dan Fidye İsteyen Türk Hacker’a Hapis Cezası

Bir Türk hacker geçtiğimiz zamanlarda YouTube üzerinden yayınladığı videoda Apple’ı hacklediğini ve 317 milyon iCloud hesabını ele geçirdiğini iddia etmişti. Ardından Apple’dan fidye isteyerek tehdit etmişti.

Açığı bildirmek ve hesap verilerini yok etmek için Apple’dan bitcoin ve iTunes kodu isteyen hacker İngilterede çok konuşulmuştu.

1 milyon TL değerinde bitcoin ve 5 bin 500 TL değerinde iTunes kodu isteyen hacker, kısa sürede İngiltere polisi tarafından yakalandı.

Apple’ı hacklediğini iddia eden Kerem Albayrak isimli Türk hacker, verdiği ifadede elde ettiği iCloud verilerine ve hesaplarına üçüncü parti yazılımlar sayesinde ulaştığında belirtti. Polis tarafından ifadesi alınan Türk hacker daha sonra da mahkemeye sevk edildi.

Kerem Albayrak mahkemede verdiği ifadelerde Apple’ı şöhret kazanmak için tehdit ettiğini söyledi. Kerem Albayrak mahkemede şunları belirtti;

“İnternette güce sahip olduğunuzda herkes tarafından saygı görüyorsunuz. Bugünlerde herkes bunun için çabalıyor”

Türk Hacker’a 2 Yıl Hapis Cezası Verildi

Türk Hacker'a 2 Yıl Hapis Cezası Verildi
Türk Hacker’a 2 Yıl Hapis Cezası Verildi

Mahkemede alınan bu ifadelerden sonra Türk hacker’ın 2 yıl hapis yatmasına karar verilmişti. Daha sonra ise bu karar ertelendi ve Kerem Albayrak’a 300 saat kamu hizmeti cezası verildi.

İlgili İçerik  Motorola'nın Katlanabilir Telefonu Motorola Razr Özellikleri

317 milyon iCloud hesabını ele geçirdiğini YouTube videosu ile iddia eden ve verdiği ifade ile bunu şöhret için yaptığını belirten hacker İngiltere medyasında oldukça çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı. Ayrıca hacker tarafından istenen 1 milyon TL değerinde bitcoin ve 5 bin 500 TL değerindeki iTunes kodu Apple tarafından verilmedi.

Apple’ın konu hakkında resmi bir açıklaması olmasa da resmi açıklama yapılması durumunda ilerleyen günlerde sizleri bilgilendireceğiz.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın