Apple’da Kritik Açık Bulan Hacker, 100 Bin Dolar Ödül Aldı

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Apple'ın yeni servisi "Sign in with Apple"da kritik açık bulan bir hacker, 100 bin dolarlık bir ödül aldı.
 Apple’da Kritik Açık Bulan Hacker, 100 Bin Dolar Ödül Aldı

Dünyanın en büyük markası olan ve teknoloji şirketleri arasında zirvede bulunan Apple, geçtiğimiz zamanlarda yeni servisi “Sign in with Apple“ı tanıtmıştı. Bu servis sayesinde herhangi bir üçüncü parti yazılıma veya web sitesine giriş yapmak istediğinizde Apple sizin için sahte bir e-posta adresi üretiyor ve orjinal e-postanızın korunması sağlıyor.

Fakat güvenlik sağlamak için geliştirilen bu sistemde de bir güvenlik açığı bulundu. Serviste kritik güvenlik açığı bulan bir siber güvenlikçi, bu sisteme rağmen kullanıcıların e-posta adresine ulaşılabileceğini Apple’a bildirdi. Daha önce hackerlara oldukça düşük ödüller vermesiyle bilinen, Hatta açık bulan bir Türk gence 1,5 TL değerinde ödül veren Apple, bu sefer 100 bin dolarlık iyi bir ödeme yaptı.

Çağın en büyük sorunlarından biri olan siber güvenlik ve güvenlik açıkları, pek çok kişinin dijital hayatını riske atabiliyor. Apple, doğabilecek her türlü sorunu çözebilmek adına kullanıcılara yenilikçi çözümler sunarak güvenliklerini sağlıyor. Dünyanın en güvenli telefon üreticisi olarak da bilinen Apple, geliştirdiği “Sign in with Apple” ile kullanıcılarının güvenliğini daha da arttırmayı planlıyor.

İlgili İçerik  Cybertruck Replikası Rusya Sokaklarında Geziyor
Apple'da Kritik Açık Bulan Hacker, 100 Bin Dolar Ödül Aldı

Apple’ın yeni giriş servisi sayesinde üçüncü parti her türlü yazılım ve siteye sahte e-posta adresiniz ile giriş yapabiliyorsunuz. Bu e-posta adresleri, orjinal hesabınıza yönlendirilen ve güvenmediğiniz sitelere vermeniz için sağlanan bir servis. Bu sayede e-postanızın ele geçirilmemesi adına güvenmediğiniz sitelere sahte e posta adreslerinizi girebiliyorsunuz. Bu adresler de kolaylıkla Apple cihazlarından oluşturulabiliyor.

Apple, 100 bin dolar ile ödüllendirdiği hacker’ın bulduğu güvenlik açığını kimsenin kullanmadığını, açığın kapatıldığını ve korkulucak bir durum söz konusu olmadığını belirtti.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın