Connect with us


Dünya'dan Haberler

Apple, Yaşanan Patlama Sonrası Beyrut’a Yardım Ediyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple’ın CEO’su Tim Cook, Beyrut’ta yaşanan patlamanın ardından Beyrut’a bağış yaptıklarını açıkladı.

Zaman:

Tarih:

Apple, Yaşanan Patlama Sonrası Beyrut'a Yardım Ediyor

Dünyanın en büyük şirketi olan ve 2 trilyon dolara yakın piyasa değerine sahip olan Apple, geçtiğimiz günlerde büyük bir patlamayla sarsılan Beyrut‘a yardım yapıyor. 4 Ağustos günü 2.750 tonluk amonyum nitratın patlaması sonucuyla 2 kilometrelik bir alanı adeta yok olan Beyrut, bu patlamanın ardından derinden sarsıldı. Bölgede devasa bir maddi kayıp yaşanırken, bunun da ötesinde çok sayıda insan hayatını kaybetti.

135‘ten fazla kişi hayatını kaybederken, 5.000‘den fazla kişi de bölgede yaralandı. 2 kilometreyi etkisi altına alan patlama sırasında binalar adeta yok olurken, binaların altlarında pek çok insan mahsur kaldı. Beyrut valisi, ilgili patlamanın ardından oldukça üzgün bir şekilde açıklama yaptı ve tüm dünyanın yardımını istedi. Tüm dünya yardımlarını Beyrut’a iletirken, özel şirketlerden de yardım geldi.

Beyrut

2 trilyon dolara yaklaşan piyasa değeriyle dünyanın en değerli şirketi olan Apple, yaşanan sarsıcı patlamanın ardından Beyrut ve Beyrut’taki insanlar için bağış yapmaya başladı. Apple CEO‘su Tim Cook, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda, Lübnan halkı, oradaki çalışanları ve trajediden etkilenen herkes için oldukça üzgün olduklarını belirtti. Bununla birlikte Tim Cook, Beyrut’taki acil ihtiyaçlar ve uzun vadeli ihtiyaçlar için oraya yardım yapan yardım kuruluşlarına bağış yaptıklarını bildirdi.

Benzer içerik:  Jeff Bezos, İklim Değişimiyle Mücadele İçin 10 Milyar Dolar Fon Sağladı
Apple, Yaşanan Patlama Sonrası Beyrut'a Yardım Ediyor Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple'ın CEO'su Tim Cook, Beyrut'ta yaşanan patlamanın ardından Beyrut'a bağış yaptıklarını açıkladı.

Resmi Twitter hesabından “Apple, Beyrut’ta acil ihtiyaçlara ve uzun vadeli desteğe yardımcı olan yardım kuruluşlarına bağış yapıyor. Lübnan halkı, çalışanlarımız ve trajediden etkilenen herkes için üzülüyoruz.” paylaşımını yapan Tim Cook, takipçileri tarafından da destek buldu.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir