Apple, Yağmalanan Telefonlara Mesaj Gönderdi

Apple, ABD'deki protestolarda yağmalanan telefonlarına ve diğer ürünlerine bir mesaj göndererek ilgili ürünleri kilitledi.
 Apple, Yağmalanan Telefonlara Mesaj Gönderdi

Dünyanın en büyük markası olan Apple, ABD’deki protestolardan dolayı tüm mağazalarını geçtiğimiz günlerde kapatmıştı. Protestolarda tüm dükkanları yağmalayan protestolar, Apple mağazaları gibi lüks yerleri de yağmalamış ve içerideki tüm ürünleri almıştı. Apple, bugün attığı bir adım ile çalınan telefonların yeni sahiplerini üzdü.

Apple, yağmalanan tüm ürünlerini kilitleyerek ekrana bir mesaj yazdı. Protestoları fırsat bilerek Apple mağazalarını yağmalayan ve bir çok Apple ürünü ile kayıplara karışan kişiler, Apple’ın gönderdiği mesaj ile üzülecek gibi görünüyor. Apple, çalınan tüm ürünlerin ekranına “Lütfen Apple Walnut Street’e geri dönün” yazarak telefonları kilitledi.

Apple, Yağmalanan Telefonlara Mesaj Gönderdi

Geçtiğimiz zamanlarda ABD’nin Minnesota eyaletine bağlı Minneapolis’te bir polis tarafından boğularak öldürülen George Floyd’un görüntüleri sosyal medyada paylaşılmış ve kısa sürede tüm ülkede protestolar başlamıştı. Ardından Donald Trump’ın “yağma başlarsa ateş başlar” sözleri, tartışmayı daha da alevlendirerek ülkeyi yangın yerine çevirmeye sebep oldu. Protestoyu fırsat bilen kişiler, dükkanları da yağmalamaya başladı.

İlgili İçerik  League of Legends Şampiyonası 1 Milyar Saat İzlenmeye Ulaştı

Yağmalanan lüks dükkan ve mağazalar arasında Apple’ın mağazaları da bulunuyordu. Apple mağazalarının camlarını beyzbol sopalarıyla kıran kişiler, içerideki tüm ürünleri yağmalayarak kayıplara karıştı. Olay görüntüleri sosyal medyada da paylaşıldı ve biz de size haberimizde aktardık.

Yapılan yağmalar sonucunda büyük bir zarara uğrayan Apple’ın hem mağazalarının camları kırıldı, hem de içerideki tüm ürünler yağmalandı. Henüz zararı net olarak belirlenmeyen Apple, bu telefonları geri alabilecek mi belli değil.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın