Apple Watch, Gelecekte Sizi Boğulmaktan Kurtarabilir

 Apple Watch, Gelecekte Sizi Boğulmaktan Kurtarabilir

Apple‘ın ortaya çıkan patent başvurusuna göre gelecekte çıkacak olan Apple Watch akıllı kol saatleri, suya düştüğünüzde sizin boğulduğunuzu tespit edip acil yardım servislerine otomatik haber verebilir.


İlginizi Çekebilir: Xiaomi Watch Color Fiyatı ve Özellikleri

Yaptığı bir patent başvurusu ortaya çıkan Apple, gelecekte şimdiye kadar hiç yapılmayan bir teknolojiye imza atabilir. Habere göre Apple, sizin maruz kaldığınızı ölçebilen bir sensör için patent başvurusu yaptı. Saatin üzerinde bulunan bir sensör sayesinde saati kullanan kişi bir miktardan fazla suya maruz kalırsa ve sensör bunu bir süre algılarsa, akıllı saat otomatik olarak acil servislere haber verecek.

Apple “Sağlık Arkadaşı Olarak Taşınabilir Elektronik Cihaz” Patenti

Apple Watch’da bu hizmetin nasıl çalışacağı şuan için tam olarak bilinmese de, hazır olarak saatte bulunan “düşme sensörü” gibi çalışabilir. Bildiğiniz gibi düşme sensörü, yere düştüğünüzü algılıyor ve bir dakika boyunca hareket etmezseniz acil servisi aramak için geri sayım başlatıyor. Geri sayımı reddederseniz aramıyor fakat bir işlem yapmazsanız otomatik haber veriyor. Yani baygın birini otomatik olarak acil servise iletiyor.

İlgili İçerik  Çin'deki Apple Mağazaları Yeniden Açıldı

“Sağlık arkadaşı olarak taşınabilir bir elektronik cihaz” başlığı ile başvurulan patent, büyük ihtimal Apple Watch için alınıyor.

Apple Watch, Gelecekte Sizi Boğulmaktan Kurtarabilir

DailyMail gazetesinde yer alan habere göre Apple Watch, üzerine eklenen özel sensör sayesinde suyun miktarını, yağmur veya deniz suyu olduğunu otomatik olarak anlayabilir. Ayrıca suyun tuzlu su veya tatlı su olduğunu da tespit edebilir. Buna ek olarak cihaz otomatik olarak konumu algılar ve acil servislere bildirir.

Bir önceki yazımız olan Corona Virüsü Tüm Haberler (Covid-19) başlıklı makalemizde Corona, Corona Virüsü ve Corona Virüsü Güncel Haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın