Apple, Ücretsiz Müzik İndirme Açığı Bulan Gence 1,5 TL Verdi

 Apple, Ücretsiz Müzik İndirme Açığı Bulan Gence 1,5 TL Verdi

Apple cihazları üzerinde ücretli film ve müzik kliplerini ücretsiz indirme açığı bulan bir Türk genç, açığı Apple‘a bildirdi. Apple, gence ödül olarak 1,5 TL‘lik bir müzik hediye etti. Genç, ödülü saçma bulduğunu belirtti.


İlginizi Çekebilir: Nintendo’ya Sızan Hacker’a 259 Bin Dolar Para Cezası Verildi

Genellikle açık bulan gençlere oldukça düşük ödül vermesi ile bilinen dünyanın en büyük şirketlerinden olan Apple, bu sefer yine bir Türk gencine düşük bir ödül verdi. Fakat bu ödül, gelmiş geçmiş tüm ödüllerden daha ilginç. Apple’ın cihazlarında ücretli film ve müzik kliplerini ücretsiz bir şekilde indirme açığı bulan Çayan Temel isimli Mersinli genç, açığı hemen Apple’a bildirdi.

Apple, durumu düzelttikten sonra Çayan Temel isimli gence ödül vermek istedi. Tabii ki oldukça ilginç ödülleri ile bilinen Apple, farklı bir duruma imza atmadı. Genç, 1,5 TL değerindeki bir müzik klibi ile Apple tarafından “ödül”lendirildi.

Apple, Ücretsiz Müzik İndirme Açığı Bulan Gence 1,5 TL Verdi

Açığı Apple’a bildirmesi karşılığında sadece 1,5 TL değerinde bir müzik klibi alan Türk genç, Apple’ın bu ödülünü çok saçma bulduğunu belirtti. Genç, açıklamalarının tamamında şunları belirtti;

İlgili İçerik  Apple, Coronavirus Sebebiyle Tahtını Microsoft'a Kaptırdı

Bu merakım benim oyun oynama isteğimi de arttırdı. Telefonlardan ücretsiz oyun oynama taktiklerini araştırdım ve bunu da başardım. Daha sonra bu açık bulma işi bende tutkuya dönüştü ve geçen süre zarfında Apple’nın birçok açığını buldum. Şu anda son olarak bulduğum açık ile de tamamıyla ücretli olan ve dışarıdan müdahale edilemeyen Apple müzik ve film kliplerini ücretsiz olarak indirebilmeyi, dinleme ve izleme olanağını buldum. Ben bunu daha sonra Apple’a bildirdim ve bana teşekkür maili gönderdiler. Mail’de daha sonraki görüşmelerimiz sonunda açığı kapattılar ve bana 1,5 lira değerindeki müzik klibi hediye ettiler. Bu komik bir durum ama gerçek

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın