Apple tvOS 14 Tüm Özellikleri

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Apple, WWDC 2020 etkinlikleri kapsamında tvOS yeni sürümü tvOS 14'ü tanıttı. Gelin tüm özelliklerine göz atalım...
 Apple tvOS 14 Tüm Özellikleri

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, dün başlayan ve 22-26 Haziran tarihleri arasında devam edecek olan WWDC 2020 etkinlikleri kapsamında tvOS yeni sürümü tvOS 14‘ü de tanıttı. iOS 14 ile oldukça dikkat çeken Apple, etkinlik kapsamında tvOS, WatchOS gibi çeşitli güncellemelerini de tanıttı. tvOS 14’e baktığımızda karşımıza oldukça iyi yenilikler çıkıyor.

Apple tvOS 14 için en çok dikakt çeken özelliklerden olan ve kullanıcıların oldukça beklediği özellikler arasında bulunan “Picture in Picture” yani Ekran içi Video oynatma özelliği sonunda geldi. iOS 14 için de getirilen bu özellik sayesinde Apple TV’nizde herhangi bir uygulamada gezinirken, aynı zamanda ekranın bir köşesinde de video veya TV izleyebiliyorsunuz. Bildiğiniz gibi bu özellik YouTube’da ve Netflix gibi platformlarda da bulunuyor.

Ayrıca “Arcade” özelliği sayesinde oyun oynayanlara oldukça iyi bir müjde verildi. Apple TV’de oyun oynayan kişiler, oyunlarını kapattıklarında geri girmeleri oldukça kolaylaşacak. Oyunlar kapatıldığında, tek tuşla kaldığı yerden devam edebilecek. Bu özellik sayesinde oyunlara girerken zaman kaybetmeyecek, kaldığınız yere kolaylıkla dönebileceksiniz.

İlgili İçerik  Facebook, iPhone ve iPad'lerde Anlık Çökmeye Sebep Oluyor
Apple tvOS 14 Tüm Özellikleri

Apple’ın tvOS 14 ile getirdiği yeni özellikler bunlarla da sınırlı değil. tvOS 14’e entegre edilen Apple Home sayesinde evinizi TV’nizden kontrol edebileceksiniz. Apple HomeKit akıllı ev sistemleri kullanıcıları, evlerindeki akıllı aletleri kontrol edebilecek. Örneğin Apple HomeKit destekli kapı zili kullanan kişiler, TV izlerken kapı çaldığında kapıdaki kişiyi televizyondan görebilecek. Bu da oldukça dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor.

Son olarak tvOS 14 ile birlikte gelen özellikler arasında çoklu ses paylaşma özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde örneğin gece film izlerken ses çıkmasını istemiyorsanız, ve filmi 2 kişi izliyorsanız, 2 ayrı airpods’a sesi bağlayabileceksiniz. Böylelikle 2 ayrı kulaklık ile film izleyebileceksiniz.

Apple tvOS 14 Ne Zaman Yayınlanacak?

Apple tvOS 14 Ne Zaman Yayınlanacak?

Apple tarafından yapılan resmi açıklamalara göre tvOS 14, 14 Eylül tarihinden itibaren yayınlanacak.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın