Apple’ın Piyasa Değeri %10 Yükselerek Tekrar Dünyanın En Değerli Şirketi Oldu

Dünyanın en değerli markalarından biri olan Apple, Saudi Aramco'yu geride bırakarak tekrardan dünyanın en değerli şirketi ünvanını elde etmeyi başardı.
 Apple’ın Piyasa Değeri %10 Yükselerek Tekrar Dünyanın En Değerli Şirketi Oldu

Dünyanın en değerli markası olarak karşımıza çıkan Apple, son zamanlarda “dünyanın en değerli şirketi” ünvanını Saudi Aramco adlı petrol şirketine kaptırmıştı. Geçtiğimiz yıl şirketi 1,7 trilyon dolarlık değerlemeyle halka arz eden Saudi Aramco, bu sayede dünyanın en değerli şirketi olarak adını yazdırmış ve Apple’ı geride bırakmıştı. Apple’ın tekrardan eski ünvanını elde etmesi ise çok da uzun sürmedi.

Dünyanın En Değerli Şirketi Artık Apple Değil, Saudi Aramco!

Dünyanın en çok satan akıllı telefon ve teknoloji markalarından biri olan Apple, bugün yaşadığı tam %10‘luk yükselmeyle devasa bir piyasa değerine ulaştı. Bugün tekrardan dünyanın en değerli şirketi ünvanını elde eden Apple, %10’luk değer artışıyla tam 1,84 Trilyon dolarlık değerlemeye ulaştı. Dünyanın en değerli şirketi, artık 1 trilyon 840 milyar dolar ile tekrardan Apple oldu. Diğer bir yandan 1,7 Trilyon dolar ile halka açılan Saudi Aramco, dünyanın en değerli 2. şirketi oldu.

Covid-19 süresince devasa bir değer artışı yaşayan Apple, 23 Mart‘ta gördüğü 223 dolarlık hisse başı değeri 4 ayın sonunda 425 dolarlık dolara çıkartmayı başardı. Devasa yükseliş, Apple hissedarlarının yüzünü de oldukça güldürdü. Pandemi sürecinde birçok şirket değer kaybı yaşarken, Apple iyi yönde değer değişimi yaşayan şirketlerden biri oldu.

İlgili İçerik  Instagram, Yorum Sabitleme Özelliğini Herkes İçin Yayınladı
Apple, Tekrardan Dünyanın En Değerli Şirketi Oldu

Diğer bir yandan Saudi Aramco’nun değer kaybı yaşaması da Apple’ın tekrardan dünyanın en büyük şirketi olmasını sağladı. 1976 kuruluşlu dev teknoloji şirketi, şuanda 1933 kuruluşlu petrol şirketi Saudi Aramco’yu geride bırakan tek şirket olarak karşımıza çıkıyor. Bakalım ilerleyen günlerde bu 2 devasa şirket arasındaki rekabet nasıl ilerleyecek hep birlikte göreceğiz…

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın