Apple Sanal Gerçeklik Firması NextVR’ı Satın Aldı

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Apple, Sanal Gerçeklik devi NextVR'ı satın aldığını resmen duyurdu. İddiaya göre anlaşma 100 milyon dolara sağlandı.
 Apple Sanal Gerçeklik Firması NextVR’ı Satın Aldı

Dünyanın en büyük markası olan Apple, Sanal Gerçeklik alanında kendini büyütmek istiyor. Yaklaşık 1 aydır iddia edilen satın alma, bugün yapılan açıklamalara göre gerçekleşti. Apple, Sanal Gerçeklik devi NextVR’ı satın aldı.

9to5Mac web sitesinde geçtiğimiz zamanlarda iddia edilen satın alma olayı oldukça konuşulmuştu. 9to5Mac web sitesi tarafından duyurulan haberde Apple’ın Sanal Gerçeklik devi NextVR’ı bünyesine katacağı söylenmişti. NextVR, dünyanın en büyük sanal gerçeklik firmalarından olarak adını karşımıza çıkarıyor. Eğlence sektörünü ve spor sektörünü VR teknolojisi ile buluşturan NextVR, bir çok etkinliği Sanal Gerçeklik olarak kullanıcılarına aktarıyor. Bunların arasında NBA ve WWE gibi dev organizasyonlar da yer alıyor.

Şuan Apple veya NextVR tarafından ilgili satın almayla alakalı bir açıklama gelmiş olmasa da bu haberi çok daha önceden duyuran 9to5Mac web sitesi anlaşma ile ilgili bazı paylaşımlarda bulundu. 9to5Max web sitesine göre Apple, 100 milyon dolarlık bir anlaşma ile NextVR’ı bünyesine kattı.

İlgili İçerik  Apple Açıkladı: Çalışanlar Kademeli Olarak Geri Dönecek
Apple Sanal Gerçeklik Firması NextVR'ı Satın Aldı

Son zamanlarda Sanal Gerçeklik sektörüne oldukça önem göstermeye başlayan Apple, TV+ isimli dijital platformu için NextVR ile geçtiğimiz zamanlarda anlaşma sağlamıştı. Bu anlaşmadan sonra TV+ platformuna NextVR içerikleri eklenmişti. Apple’ın NextVR’ı satın alması, platform üzerinde Sanal Gerçeklik içeriklerini arttırmak istemesi sebebiyle yapılmış olabilir.

Bir çok etkinliğin, etkinlik alanına gitmeden izlenmesini sağlayan NextVR, bugüne kadar bir çok insana evinden sanal gerçeklik ile etkinliklere katılma imkanı sağlıyordu. İlerleyen günlerde NextVR’ın Apple’ın ellerinde ne gibi yenilikler getireceğini hep birlikte göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın