Connect with us


Borsa Haberleri

Apple, Piyasa Değeri 2 Trilyon Dolara Ulaşan İlk Şirket Oldu

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, dünyada piyasa değeri 2 trilyon doları aşan ilk şirket ünvanını elde etmeyi başardı.

Zaman:

Tarih:

Apple, Piyasa Değeri 2 Trilyon Dolara Ulaşan İlk Şirket Oldu

Dünyanın en büyük şirketleri arasında uzun bir süredir zirvede yer alan, zirvedeki yerini fazlasıyla sağlamlaştırdı. Bir süredir piyasa değeri 2 trilyon dolara çok yaklaşan ve 1.950 milyar dolar seviyelerinde gezen Apple, bugün itibarıyla tam olarak 2 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı. Dünyanın en büyük şirketi ünvanını kazanan Apple, aynı zamanda dünyanın 2 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan ilk şirketi ünvanına da kavuştu.

Hem marka bakımından, hem de piyasa değeri bakımından devasa bir değere sahip olan Apple, genel olarak dünya çapında iPhone cihazlarıyla tanınıyor. Kaliteli ve şık tasarımlar üretmesinin yanı sıra cihazlarının güvenliğiyle övünen şirket, aynı zamanda ürettiği cihazların özellikleri ve kamerasıyla da tüketicilerin gönlünü fethediyor.

Son zamanların en büyük sorunlarından olan siber saldırılara karşı kullanıcıların güvenliğini maksimum bir şekilde sağlamayı amaçlayan Apple, ürettiği cihazları tüm dünyada herkese ulaştırıyor. Diğer bir yandan akıllı telefon pazarında oldukça iyi bir yere sahip olan Apple, tabii ki sadece akıllı telefonlarıyla değil ürettiği pek çok teknolojiyle tüketicilerin karşısına çıkıyor. Bu da hem yatırımcıya, hem de Apple’a büyük paralar kazandırıyor. Apple’ın büyümesi de beraberinde yeni yatırımcıları getiriyor.

Apple, Piyasa Değeri 2 Trilyon Dolara Ulaşan İlk Şirket Oldu Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, dünyada piyasa değeri 2 trilyon doları aşan ilk şirket ünvanını elde etmeyi başardı.

Şirkete yapılan dev yatırımlar, şirketin oldukça güçlenmesini ve piyasa değerinin devasa rakamlara ulaşmasını sağlıyor. Son günlerde 1.950 milyar dolar barajında bir süredir gezinen Apple, bugün yaşanan yükseliş ile birlikte 2,00 Trilyon dolarlık bir şirket olarak karşımızda duruyor. Hisse başı değeri 468,65 dolara ulaşan Apple, 6 aylık bir sürece baktığımızda değerini 1 trilyon doların da altından 2 trilyon dolara ulaştırmayı başarmış.

Benzer içerik:  Google, Rekabet Kurumu'nun Verdiği 196 Milyon TL Para Cezası Hakkında Açıklama Yaptı

Covid-19 salgınının en başlarında piyasa değeri 1 trilyon doların altına inen Apple, 23 Mart 2020 tarihinde hisse başı 224,37 dolarlık değerlemeye sahipti. Fakat 5 ay sonra, yani şimdi şimdi baktığımızdaysa bunun 2 katından da fazla bir değerleme karşımıza çıkıyor. 5 ay önce hisse başı 224 dolar değerlemeye sahip olan şirket, şimdiyse hisse başı 468 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir