Connect with us


Dijital Haberler

Apple Music, Yeni Radyolarını Duyurdu

Dünyanın en çok kullanılan dijital müzik platformlarından olan Apple Music, dünya çapında yayın yapacak 2 yeni radyo kanalını tanıttı.

Zaman:

Tarih:

Apple Music, Radyo Yayınına Başlıyor

Dünyanın en çok kullanılan dijital müzik platformlarından biri olan ve son zamanlarda Spotify gibi uygulamalara karşı çok ciddi bir mücadele veren Apple Music, küresel olarak yayın yapacak olan 2 yeni radyo kanalını duyurdu. Apple Music Country ve Apple Music Hits adındaki iki yeni radyo kanalını duyuran Apple Music, bu 2 radyo kanalına dünya çapındaki milyonlarca kullanıcının ulaşabileceğini açıkladı.

Son yıllarda ilginin oldukça arttığı dijital müzik platformları arasında rekabet hızla büyüyor. Bu alanda Spotify ve Apple Music çok ciddi bir rekabet içerisindeyken, buna ek olarak birçok uygulama da dijital alanda müziğe yönelik oldukça iyi yeniliklere imza atıyor. Apple ise bu rekabette etkin olarak mücadele veren şirketlerden biri. Dünya çapında milyonlarca abonesi bulunan Apple Music, 165 ülkede yayın yapacak olan 2 yeni radyo kanalıyla karşımıza çıkıyor.

Bununla birlikte Apple Music için daha önce duyurulan radyo kanalı olan Beats 1’in isminde değişikliğe giderek Apple Music 1 oldu. Yani Apple Music abonelerinin kullanacağı 3 adet radyo kanalı, şuanda 165 ülkede yayında. Apple Music Hits isimli radyo kanalında 80’lerden, 90’lardan ve 2000’li yıllardan herkes tarafından seçilen parçalar yayınlanacak. Diğer bir yandan Apple Music Country isimli radyo kanalında ise Country türündeki, yani Amerikan halk müziği yayınlanacak.

Benzer içerik:  Apple Music, Üniversite Öğrencilerine 6 Ay Ücretsiz Oldu
Apple Music, Yeni Radyolarını Duyurdu Dünyanın en çok kullanılan dijital müzik platformlarından olan Apple Music, dünya çapında yayın yapacak 2 yeni radyo kanalını tanıttı.

Diğer bir yandan Beats 1 kanalı, yeni ismiyle Apple Music 1 kanalıysa dünya genelinde sanatçılar tarafından yayınlanan müziklere ev sahipliği yapıyor. Bu kanalda genel olarak dünya genelinden sanatçılar, yeni müziklerini tanıtıyor ve Apple Music abonelerine eğlenceli vakitler sunuyor.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir