Apple Müşterileri, Tamire Verdiği Telefonları Geri Alamıyor

 Apple Müşterileri, Tamire Verdiği Telefonları Geri Alamıyor

Apple, geçtiğimiz zamanlarda çalışanlarını Corona virüsünden koruyabilmek amacıyla Çin hariç tüm dünya genelindeki mağazalarını kapatmıştı. Mağazalar kapatılınca bazı Apple kullanıcıları, tamire verdikleri cihazlarını geri alamadı.


İlginizi Çekebilir: Apple, 165 Milyar Dolarlık Disney’i Satın Alabilir

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, dünya genelindeki (Çin Hariç) tüm mağazalarını kapatınca, cihazını tamire bırakan kullanıcılar mağdur oldu. Apple, mağazaları kapatmadan 2 gün önce duyuru yaparak kullanıcıları uyarsa da, bazı kullanıcılar mağazalarda tamirde bulunan cihazlarını teslim almadı.

Apple, 2 günün sonunda tüm mağazalarını kapatınca da cihazlarını alamayanlar, bir daha mağazalar açılana kadar cihazlarını alamayacağından dolayı tepki gösterdi. Apple tarafından yapılan açıklamalara göre 16 Mart itibariyle kapatılan mağazalar, ikinci bir duyuruya kadar açılmayacak. Bu da cihazını mağazalarda bırakan kullanıcılar için oldukça kötü bir durum.

Fakat Apple, kullanıcıların bu mağduriyetini gidermek amacıyla harekete geçti ve cihazların geri teslim edilebilmesi için bir yöntem sundu. Konu ile ilgili açıklama yapan Apple sözcüsü, şnunları belirtti;

İlgili İçerik  Nubia, Yeni Kablosuz Kulaklığı Red Magic TWS'yi Duyurdu

“İnsanların ürünlerini geri alabilmesi için mümkün olan her çabayı gösterdik. Ne sebeple olursa olsun, mağazalar kapanmadan önce ürünlerini almayan müşterilerimiz, bir sonraki duyuruya kadar cihazlarını geri alamayabilir.”

Aslında Apple’ın açıklamasından da görüyoruz ki bu konuda Apple oldukça haklı. Çünkü açıklamalara göre mağazalar kapatılmadan 2 gün önce tüm kullanıcılar bilgilendirildi ve cihazlarını almayan kullanıcılar da tek tek durumdan haberdar edildi. Fakat tüm bunlara rağmen cihaz sahipleri cihazlarını teslim almadı.

Apple, yine de cihazlarını geri almayan kullanıcılar ile iletişime geçmeye çalışıyor. Cihazları bırakan kişilere ulaşılırsa, mağazadan değil kargo ile eve teslim yapılacağı söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan Kripto Kraliçe'nin 15 Milyar Dolarlık Kripto Para Vurgunu başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto Kraliçe ve Kripto Para Vurgunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın