Connect with us


Dünya'dan Haberler

Apple, Katlanabilir Telefon Üretmek İçin Samsung’dan Ekran Alacak

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, katlanabilir telefon üretmek için en büyük rakibi olan Samsung’dan ekran satın alabilir.

Zaman:

Tarih:

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, katlanabilir telefon üretmek için en büyük rakibi olan Samsung'dan ekran satın alabilir.

Not: haberi Steve Jobs’ın doğuşundan itibaren almış gibi olduk, detaya takılmak istemeyen kişiler alt başlıktan okumaya devam edebilir.

Teknolojinin her geçen gün hızla gelişmesiyle birlikte artık çok daha farklı akıllı telefon modelleri karşımıza çıkıyor. Dünyanın birçok ülkesinde, özellikle Çin ve ABD’de birçok teknoloji devi, akıllı telefonlarda yeni tasarımlar üzerinde hızla çalışıyor ve tüketiciyi çok daha farklı teknolojiler ile buluşturmayı hedefliyor.

Teknolojinin hızla geliştiği bu süreçte birçok teknoloji devi, açılıp kapanabilir kameralı telefonlar, çentikli ve damla çentikli telefonlar, ve katlanabilir telefonlar geliştirmeye başladı. Bu alanda hızla kendilerini geliştiren akıllı telefon üreticileri, Apple’ın giriştiği çentikli telefonun benzerlerini hızlı bir şekilde üretmiş, ve artık yeni bir teknolojiye geçilmişti. Telefonlar artık büyük çentikli ve damla çentikli tasarımlarıyla, veya ekran içerisinde nokta şeklinde karşımıza çıkmaya başladı.

Bunun da üzerine Samsung, akıllı telefon pazarında Apple gibi bir değişiklik yaparak katlanabilir telefonları piyasaya sürmüş ve bu alanda hızla gelişim sağlanmıştı. Aslında dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu Samsung tarafından üretilmedi fakat, Samsung kendi modelinin tanıtımını çok daha iyi yaparak bu alana büyük bir ilgi oluşturdu. Sonrasında Huawei de bu piyasaya çok hızlı bir giriş yaparak katlanabilir telefonların daha büyük kitlelere ulaşmasını sağladı. Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden olan Huawei ve Samsung bu pazardan büyük bir pay alırken, şimdi de dünyanın en değerli markası ve şirketi olan Apple, katlanabilir telefon pazarına girecek.

Benzer içerik:  Huawei Enjoy 20 ve Enjoy 20 Plus Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri

Ekranları Samsung’dan Satın Alacak

Apple, Katlanabilir Telefon Üretmek İçin Samsung'dan Ekran Alacak Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, katlanabilir telefon üretmek için en büyük rakibi olan Samsung'dan ekran satın alabilir.

Bir katlanabilir telefon modeliyle karşımıza çıkacağı uzun bir süredir iddia edilen Apple, yeni ortaya atılan iddialara bakılırsa katlanabilir akıllı telefon modeli üretecek ve bu telefonların da ekranını Samsung’dan alacak. Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da ünlü bir sızıntı hesabı olan Ice Universe’da paylaşılan bilgilere göre Apple, katlanabilir akıllı telefon üretebilmek için bu piyasadaki en büyük şirketlerden olan Samsung’dan katlanabilir ekranlar satın alacak.

Hatta sızdırılan habere göre Apple, kapalı kapılar ardında gizli bir şekilde yürüttüğü bu katlanabilir telefon projesi için katlanabilir ekranları Samsung’dan tedarik etmeye başlamış bile. Diğer bir yandan bu konu hakkında resmi bir açıklama bulunmasa da, Weibo’da bu paylaşımı yapan Ice Universe adlı hesap, 2021 yılına kadar katlanabilir iPhone modeli görebileceğimizi belirtiyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir