Apple Kaliforniya Konutlarına 2.5 Milyar Dolar Fon Sağladı!

 Apple Kaliforniya Konutlarına 2.5 Milyar Dolar Fon Sağladı!

Son zamanlarda Kaliforniyada ki konut krizlerinden sonra bir çok teknoloji devi şirket ( Microsoft gibi ) devlet’e toplu konutlar için fon sağlamıştı. Apple da toplu konut krizleri için yola koyuldu ve devlete tam fon sağlayacağını açıkladı.

Apple Ceo’su Tim Cook Reuters’a verdiği röportajda, Apple şirketinin Kaliforniya konut krizleri için derin sorumluluk hissettiğini açıkladı. “insanların, ailelerin yaşayabileceği canlı bir yer istiyoruz” diyen Tim Cook, büyük bir fon sağlayacaklarını söyledi.

Apple 2.5 Milyar Dolarlık Fon Desteği Sağladı!

2 Milyar dolar’ı kaliforniya boyunca konut projeleri için kullanılacak olan fon’un, 500 milyon doları Apple’ın kuzey kaliforniyada ki çalışma bölgelerinde kullanılacak. 1 Milyar dolar’ı devlet’in konut projelerine gidecek olan paranın, diğer 1 milyar’ı ise Polis,Hemşire,İtfaiye gibi görevlerde yer alan personellerin kalması amacıyla konutlar yapmak için kullanılacak.

Kaliforniya Valisinden Açıklama

Kaliforniya valisi Gavin Newsom sağlanan fon ile alakalı açıklamasında şunları belirtti;

İlgili İçerik  Apple ve Android "Temas Bildirim Özelliği" Getirecek

“Uygun fiyatlı konutlar ve konut krizini çözmek için yapılan bu olağanüstü finansal taahhüt, Apple’ın bu sorunu çözme konusunda ciddi olduğunu kanıtlıyor”

Apple’ın Kârı Ne Olacak?

Apple bu fonu destek olarak sağlayarak 2 yıl boyunca uygulayacağını ve gelecekte yürüteceği çalışmalar için 5 yıl içerisinde de fonun geri dönüşümünü umut ettiğini belirtti. Apple, desteklediği bu fondan özel bir kâr hedeflemiyor. Açıklamalara göre tek amaç Kaliforniya konut krizinin çözülüp daha yaşanılır bir yer haline gelmesi.

Proje Nasıl Uygulanacak?

İlk etapta Apple şirketi, Kaliforniya kuzeyinde yer alan San Jose’da 42 dönümlük (300 milyon dolar değerinde) bir arazı sağlayacak ve 3.800’e yakın birimli konut inşa edecek.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın