Connect with us


Mobil Haberler

Apple, iPhone 12 Tanıtım Tarihini Yanlışlıkla Yayınlamış Olabilir

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, merakla beklenen iPhone 12 modelinin tanıtım tarihini yanlışlıkla yayınlamış olabilir.

Zaman:

Tarih:

Apple, iPhone 12 Modelini 10 Eylül'de Tanıtabilir

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan ve geçtiğimiz günlerde yaşadığı yükselişle birlikte 2 trilyon dolarlık piyasa değerini aşan Apple, bildiğiniz gibi uzun yıllardır iPhone serisi akıllı telefonlarıyla tüketicilerin karşısına çıkıyor. Dünya çapında yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılan iPhone modeli akıllı telefonlar, her geçen yıl bir yenisiyle karşımıza çıkıyor.

Sizlerin de bildiği gibi Apple, son olarak iPhone 11 ile karşımıza çıkmış ve büyük bir dikkat çekmişti. Sonrasındaysa şirketin yeni akıllı telefon modeli iPhone 12 merakla beklenmeye başladı. İşte o tarih de Apple tarafından büyük ihtimalle yanlışlıkla paylaşılan bir etkinlik duyurusunda belli oldu.

Apple, iPhone 12 Tanıtım Tarihini Yanlışlıkla Yayınlamış Olabilir Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, merakla beklenen iPhone 12 modelinin tanıtım tarihini yanlışlıkla yayınlamış olabilir.

Ortaya çıkan bilgilere göre teknoloji şirketi Apple, YouTube üzerinde zamanladığı bir etkinliği yanlışlıkla herkese açık olarak yayınladı. Bu yayının hemen ardından çok kısa bir sürede ilgili duyuru yayınını YouTube’dan kaldıran Apple, bu duyurunun yayılmasına engel olamadı. Apple’ın duyuru zamanlamasını YouTube üzerinde gören ve anlık olarak ekran görüntülerini kaydeden kişiler, ekran fotoğraflarını sosyal medyada yayınladı.

Bildiğiniz gibi YouTube, uzun bir süredir YouTube kanallarının etkinlik zamanlamasına izin veriyor. Bu sayede canlı yayınlar yayınlanmadan önce YouTube kullanıcıları, bu canlı yayın için bildirim oluşturabiliyor ve canlı yayın başladığında bildirim alıyor. Apple da bu canlı yayın planlaması özelliği ile bir yayın oluşturdu. Fakat bu yayın planlaması, büyük ihtimalle yanlışlıkla planlanan tarihten önce yayınlandı ve hemen kaldırıldı. Ekran görüntüsünü alan kullanıcılar, sosyal medyada ekran görüntülerini yayınladı. Buna göre Apple, 10 Eylül tarihi için bir canlı yayın planı oluşturmuştu.

Benzer içerik:  Seri Üretime Hazır Ekran Altı Kamera Tasarlandı
Apple, iPhone 12 Tanıtım Tarihini Yanlışlıkla Yayınlamış Olabilir Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, merakla beklenen iPhone 12 modelinin tanıtım tarihini yanlışlıkla yayınlamış olabilir.

Apple, iPhone 11 modeli akıllı telefon serisini de 10 Eylül 2019 da duyurmuştu. Yani yukarıdaki etkinlik duyurusu büyük ihtimalle iPhone 12 için yapılan duyuru olabilir. Ayrıca ilgili tarih oldukça yakın olduğundan dolayı belki de ilerleyen günlerde bu etkinlik planlaması herkese açık olarak yeniden yayınlanabilir. Gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.

Güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir