Apple Genel Müdürü Tim Cook’un 2019 Toplam Geliri Açıklandı

 Apple Genel Müdürü Tim Cook’un 2019 Toplam Geliri Açıklandı

Dünyanın en değerli markası ve şirketi olan Apple‘ın genel müdürü Tim Cook‘un 2019’da elde ettiği toplam gelir açıklandı. 2019’da sadece marka değeri 234 milyar dolar olan, şirket değeri ise 1 trilyonu geçen Apple’ın üst yöneticilerinden Tim Cook’un yıllık geliri de şaşırtıyor.

[ilgiliMakale icerik_id=”id buraya”]

Dünyanın en değerli markası olan Apple’ın çalışanlarının gelirleri insanlar tarafından oldukça çok merak ediliyor. Sabit maaşları bulunan Apple yöneticileri ve çalışanları, şirkete sundukları katkıdan dolayı ek teşvik ve primler alıyor. ABD merkezli dünya devi şirket 2019’da Tim Cook’un eline geçen toplam gelirini açıkladı. Paylaşılan rakamlara göre Tim Cook 2019 yılında tam 11.6 milyon dolar, yani yaklaşık 70 milyon Türk Lirası gelir elde etti. Tim Cook 2018 yılına göre 4 milyon dolar daha az gelir etse de 70 milyon Türk Lirası oldukça iyi bir rakam.

İlgili İçerik  Apple'da Kritik Açık Bulan Hacker, 100 Bin Dolar Ödül Aldı

2018 senesinde 16 milyon dolara yakın bir gelir elde eden Tim Cook, maaşından çok teşvikler sayesinde gelir elde ediyor. 3 milyon dolar yıllık sabit maaşı bulunan Tim Cook, primler ve teşvikler sayesinde gelirini katlamayı başarıyor.

Apple Yıllık Geliri

Apple Yıllık Geliri
Apple Yıllık Geliri

Sadece marka değeri 234 milyar dolar’ı geçen Apple şirketi, 1 trilyonu geçen şirket değeri ile de oldukça şaşırtıyor. Öyle ki Apple, Türkiye’nin de içinde bulunduğu 183 ülkenin milli gelirinden daha yüksek bir değere sahip. Apple’ın toplam yıllık geliri ise 200 milyar doları geçiyor. İşte dünyanın en değerli markası ve şirketinin çalışan maaşları ve gelirleri bu şekilde…

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın