Connect with us


Teknoloji Haberleri

Apple, Fransa’da iPhone 12 Kutusuna Kulaklık Koymak Zorunda Kaldı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 12’nin kutusundan çıkardığı kablolu kulaklıkları Fransa’da geri koymak zorunda kaldı.

Zaman:

Tarih:

Apple, Fransa'da iPhone 12 Kutusuna Kulaklık Koymak Zorunda Kaldı ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 12'nin kutusundan çıkardığı kablolu kulaklıkları Fransa'da geri koymak zorunda kaldı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, uzun zamandır merakla beklenen akıllı telefon serisi iPhone 12′yi geçtiğimiz gün düzenlediği etkinlikte tanıttı. Milyonlarca kişinin merakla beklediği yeni nesil akıllı telefon serisi iPhone 12, tasarımıyla ve özellikleriyle oldukça dikkat çekti. Fakat iPhone 12 serisinin kutu içeriği de tüketicileri bir o kadar üzdü diyebiliriz.

Uzun zamandır ortaya atılan iddialarda iPhone 12 serisinin kutusunda şarj cihazı bulundurulmayacağı belirtilmiş, ürünlerin kutusunda şarj cihazı ve kulaklık bulunmayacağı iddialar birçok kaynak tarafından doğrulanmıştı. Geçtiğimiz gün Apple tarafından düzenlenen High Speed etkinliğinde ise cihazların kutusundan şarj cihazı ve kulaklık çıkmayacağı resmi olarak doğrulanmış oldu.

Apple, şarj cihazıyla birlikte iPhone 12 serisinin kutularında kulaklık bulundurmayacağını açıkladı. Uzun süredir yeni akıllı telefon serisini bekleyen kişiler ise iPhone 12’nin kutu içeriğini görünce hayal kırıklığına uğradı. Apple, iPhone 12 modellerini almak isteyen kişilerin şarj cihazını ve kulaklığı ayrı olarak alması gerektiğini belirtti. Yani tüketiciler ayrı olarak bu ürünlere de para ödeyecek. Fakat Fransa için durum hiç de aynı değil.

Benzer içerik:  Apple, Spaces Adlı Sanal Gerçeklik Girişimini Satın Aldı

Fransa, Apple’ı Kulaklık Konusunda Zorladı

Apple, Fransa'da iPhone 12 Kutusuna Kulaklık Koymak Zorunda Kaldı ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 12'nin kutusundan çıkardığı kablolu kulaklıkları Fransa'da geri koymak zorunda kaldı.

Fransa’daki yasalar gereğince Fransa’daki kutu içerisinde kulaklık bulundurmak zorunda kalan Apple, iPhone 12 için Fransa’daki kutu içeriğine EarPods kablolu kulaklık ekledi. Fransa’da bulunan eller serbest kitleri gereğince, 14 yaşından küçük çocukların elektromanyetik radyasyona daha geç maruz kalması için kulaklık kullanım zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca şirketlerin, kullanım kılavuzlarında eller serbest kitleri bulundurması gerekiyor.

Bu da ABD merkezli teknoloji devi Apple’ı, iPhone 12 kutularında şarj cihazı ve kablolu kulaklık bulundurmak zorunda bırakıyor. Bunu yapmayan şirketlere ise 75.000 Euro para cezası veriliyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir