Apple, Corona Virüsü Sebebiyle Tüm Mağazalarını Kapattı

 Apple, Corona Virüsü Sebebiyle Tüm Mağazalarını Kapattı

Apple, dünya çapında büyük bir tehlike saçan Corona virüsü sebebiyle Büyük Çin dışındaki dünya genelinde tüm mağazalarını kapatma kararı aldı. Ayrıca şirket, Corona virüsü ile mücadele etme amacıyla 15 milyon dolar bağış sözü verdi.


İlginizi Çekebilir: Apple, Çin’deki Mağazalarını Geri Açtı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’ın CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz günlerde Corona virüsü ile ilgili aldıkları kararı Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Corona virüsü ilk yayıldığı zamanlarda sadece Çin’deki mağazalarını kapatarak önlem alan Apple, şimdi de Çin hariç dünya genelindeki tüm ülkelerde tüm mağazalarını kapattı.

Şirket CEO’su Tim Cook, yaptığı açıklamada şunları belirti;

İşyerlerimizde ve topluluklarımızda COVID-19’un yayılmasını önlemek için elimizden geleni yapıyoruz. Apple, 27 Mart’a kadar Büyük Çin dışındaki tüm mağazaları geçici olarak kapatacak ve dünya çapında toparlanmaya yardımcı olmak için 15 milyon dolar taahhüt edecek.


Apple, daha önce Çin’deki tüm mağazalarını kapatmış ve dün aldığı karar ile tekrar açmıştı. Şimdi ise Çin’deki mağazalar aktif olarak çalışırken, diğer tüm mağazalar kapatılacak ve 27 Mart’a kadar açılmayacak. Ayrca şirket, mağazaların kapalı olduğu süre boyunca çalışan maaşlarını ödemeye de devam edecek.

İlgili İçerik  TikTok Ne Kadar İnternet Harcar?

Corona Virüsü Son Durum (14.03.2020)


Corona Virüsü 27 Ülkeye Bulaştı (Güncel Durum Analizi)

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 153.523
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 5.789
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Türkiye
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 72.587

Bir önceki yazımız olan Kısaca Kitle İletişimi Nedir ve Kitle İletişim Araçları başlıklı makalemizde Kitle, Kitle İletişim ve Kitle İletişim Araçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın