Apple, Corona Virüsü Sebebiyle Çin’deki Mağazaları Kapatıyor

 Apple, Corona Virüsü Sebebiyle Çin’deki Mağazaları Kapatıyor

Dünyanın en değerli markası olan Apple‘ın CEO‘su Tim Cook, Corona (2019-nCoV) virüsü sebebiyle Çin‘e yapılacak personel seyahatlerini durdurduğunu ve Çin’deki bir Apple mağazasını kapattıklarını açıkladı. Ayrıca Çin’deki diğer Apple mağazalarının da çalışma saatlerinin düşürüldüğü açıklandı.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü ile Savaşan Çin’den Son Görüntüler

Son zamanlarda Corona virüsünün tehlikesinin gittikçe daha da artması sebebiyle dünyanın en büyük şirketleri de bu konuda ilginç adımlar atmaya devam ediyor. Facebook ve LG gibi şirketlerin de Çin’deki bazı organizasyonlarını durdurmasından sonra şimdi de Apple bu konuda bir değişikliğe gitti. Apple CEO’su Tim Cook, virüsün tehlikesi sebebiyle bir mağazayı kapattıklarını ve Çin’e yapılacak çalışan seyahatlerini kısıtladığını belirtti.

Son dönemde Apple’ın Çin’deki satışlarının düştüğünü belirten Tim Cook, son dönemde yaşanan olaylardan olumsuz etkilenildiğini belirtti. Çin Hükümetinin Yeni Yılının uzatması ve virüs nedeniyle insanların evde kalması sebebiyle Çin’deki bir çok perakende zincirinin de satışları büyük oranda düştü.

Ayrıca Apple, Çin’deki çalışanlarının güvenliğini sağlayabilmek için personellerine bakım kitleri gönderdi. Ateşi ölçebilen ve virüsü tespit edebilen kitler Çin’deki tüm Apple çalışanlarına ulaştırıldı. Ayrıca yetkililer, Çin’deki Apple mağazalarının sıkı bir şekilde temizlendiğini ve virüsün uzak tutulması için çabaladıklarını belirtti.

Corona Virüsü Güncel Durum (29.01.2020)

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 6.057
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 132
  3. Bulaştığı Ülkeler: ÇinHong KongTaylandMakaoAvustralyaABDTayvanJaponyaMalezyaSingapurGüney KoreFransaVietnamKamboçyaKanadaNepalSri LankaAlmanyaFildişi Sahili
  4. Haftalık Değişim: 547-6.057 (4.520 Haftalık Artış)
  5. Kurtarılan Kişi Sayısı: 110
İlgili İçerik  Apple, Açık Bulan Gence Bu Sefer 1,5 TL de Vermedi

Corona Virüsü Nedir?

Corona (2019-nCoV) virüsü, 2002 senesinde Çin‘in Pekin şehrinde ortaya çıkan SARS virüsü ile %80‘lik oranda benzerlik taşımaktadır. SARS virüsü 2002-2003 senelerinde dünya genelinde 800’den fazla kişinin ölümüne neden olmuştu. Corona (2019-nCoV) virüsünün ilk çıktığı şehir ise Çin’in Wuhan şehridir ve Wuhan şehrinin giriş çıkışları olayın ortaya çıkmasından sonra kapatılmıştır. Corona Virüsü, anlık olarak Çin’de 6.057 kişiye bulaştığı söyleniyor. Dünya’da ise 4.474 kişi virüse yakalandı. Virüs, Tayland’da da 14 kişiye bulaştı. Ayrıca şuana kadar 132’den fazla kişinin öldüğü biliniyor. Japonya, ABD, Tayland gibi ülkelerde görülen virüs, bir çok ülkeye yayılmaya devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Unutulmaz Filmlerin Unutulmaz Sahneleri başlıklı makalemizde En Güzel Film Sahneleri, En İyi Film Sahneleri ve Film Sahneleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın