Apple, Çin’deki Üretimin %20’sini Hindistana Taşıyabilir

 Apple, Çin’deki Üretimin %20’sini Hindistana Taşıyabilir

Dünyanın en büyük markası olan Apple, Hindistan medyasından gelen haberlere göre Çin‘deki iPhone üretiminin %20’sini Hindistana taşıyabilir.


İlginizi Çekebilir: Apple, Açık Bulan Gence 1,5 TL Ödül Verdi

Dünyanın en büyük şirket ve markası olan Apple, Hindistan merkezli Economic Times gazetesinin haberine göre Çin’deki iPhone fabrikalarının büyük çoğunluğunu Hindistana taşıyabilir. Habere göre Apple, Çin’deki üretimin 5’te 1’ini önümüzdeki 5 yıl içerisinde Hindistana taşıyabilmek amacıyla 1-2 aydır Hintli yetkililer ile görüşmeler sürdürüyor.

Ayrıca habere göre yetkililerin aktardığı bilgiler, bu taşımanın toplamda 40 milyar dolarlık bir üretimi kapsadığını gösteriyor. ABD ve Çin arasında artan gerginlik sebebiyle bir çok şirket Çin’e karşı adımlar atarken, Apple da bunlar arasında katılabilir. Geçtiğimiz zamanlarda dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden ABD merkezli Google, Çin merkezli Huawei’ye bir çok yaptırım uygulayarak bu ticaret savaşını kızıştırmıştı. Son gelen haberlere bakılırsa Apple da Google’a katılarak bu savaşı daha da alevlendirecek.

İlgili İçerik  Apple, Iphone Yavaşlatma Davasında 25 Milyon Euro Ceza Aldı
Apple, Çin'deki Üretimin %20'sini Hindistana Taşıyabilir

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, bu ticaret savaşında önemli bir rol oynayarak Çin’deki 40 milyar dolarlık üretimini Hindistan’a taşıyarak ülkesini bu savaşta bir adım öne geçirebilir. Hindistan merkezli gazetenin haberine göre gazeteye konuşan bir hükümet yetkilisi şunları söyledi; “Apple şirketinin, çoğunlukla Wistron ve Foxconn gibi üreticiler aracılığı ile ihracat için 40 milyar dolarlık bir telefon üretimi yapmasını bekliyoruz

Eğer haberdeki iddialar gerçekleşir ve Apple üretimlerinin bir kısmını Hindistana taşırsa, Hindistan’ın en büyük ihracatcısı Apple haline gelecek.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın