Apple, Bir Çok Ülkeye Maske Bağışında Bulunacak

 Apple, Bir Çok Ülkeye Maske Bağışında Bulunacak

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsüne karşı bir çok önlem alıyor. Apple, virüs sebebiyle tüm mağazalarını kapatıp 15 milyon dolar bağışta bulunurken, şimdi de bir çok ülkeye maske dağıtıyor.


İlgininizi Çekebilir: Apple, Corona Virüsü Sebebiyle Tüm Mağazalarını Kapattı

Dünyanın en büyük marka ve şirketlerinden olan Apple, Corona virüsü ile mücadele eden en büyük şirketlerden biri. Şirket, virüs sebebiyle tüm mağazalarını kapatarak büyük bir ekonomik düşüşe sebep olurken, bir çok ülkeye yardımda bulunuyor. Geçtiğimiz zamanlarda virüs ile mücadele amacıyla 15 milyon dolar bağışlayan şirket, şimdi de bir çok ülkeye maske bağışında bulunacak.

Geçtiğimiz yılın son aylarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs, Çin’de etkisiz hale getirilirken, hala bir çok ülke tehlike altında bulunuyor. Özellikle Avrupa ülkelerinde yaygın olarak devam eden virüs, İspanya, İtalya gibi ülkelerde büyük felaketlere sebep oluyor. Apple, bu felaketi önleyebilmek amacıyla öncelikli olarak Avrupa ülkelerine ve ABD’ye maske bağışında bulunacağını belirtiyor.

Apple CEO’su Tim Cook, Avrupa ve ABD’deki bir çok sağlık çalışanına milyonlarca maske bağışlayacağını geçtiğimiz zamanlarda Twitter hesabından duyurmuştu. Tam olarak kaç adet bağış yapılacağı bilinmese de, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, geçtiğimiz zamanlarda “Apple ABD’ye 2 Milyon N95 Maske Bağışlayacak” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel haberleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (22.03.2020 – 14:30)


Her 10 Corona Vakasından Yalnızca 1'i Tespit Edilebiliyor

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 308.615
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 13.071
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Kongo, Türkiye, Somali, Papua Yeni Gine, Zambiya, Çad, Liberya, Saint Lucia, El Salvador, Madagaskar, Orta Afrika Cumhuriyeti, Bahamalar, Gabon, Guyana, Barbados, Seyşeller, Kenya, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Monako, Jersey, Guatemala, Maldivler, Fildişi Sahilleri, Jamaika, Küba, Kosova, Bolivya, Bangladeş, Özbekistan, Venezuela, Senegal, Malta
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 95.834
  5. Türkiye: 947 vaka – 21 ölüm
  6. İtalya: 53.578 vaka – 4.825 ölüm
  7. Çin: 0 yeni “ithal” vaka – 5.549 etkin vaka – 3.261 ölüm
İlgili İçerik  Corona Virüsü, Plague Inc. Oyununu Liderliğe Taşıdı

Bir önceki yazımız olan Kripto Kraliçe'nin 15 Milyar Dolarlık Kripto Para Vurgunu başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto Kraliçe ve Kripto Para Vurgunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın